Chmel otáčivý



Walter - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1252) - 168.21 (?)
20.2.2017 17:20

Ano. mám ho asi 15 let na drátěném plotě jako zelenou stěnu oddělující zahradu od cesty. Odrůdu jsem neřešil, vzal jsem na jaře odkopky z nějakého planého, co se pnul po stromech u řeky. Ani nedělá šišky. Ale voní, škrábe a roste stejně rychle. Tak rychle, že už v půlce května jsou šlahouny 2 metry vysoko a od začátku června až do zámrazu dělá komplet zelenou stěnu. Nedá-li si člověk v létě pozor a nechtěně se otře o šlahouny, nadělá si na kůži nepříjemné pálící krvavé šrámy, je to jakoby se poškrábal o hrubý smirkový papír. Provazce kořenů se dokážou od rostlin plazit na několik metrů daleko.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

host - 87.253 (?), 20.2.2017 9:17, zobrazeno: 4089x

Dobrý den, líbí se mi zahrady porostlé chmelem, a rád bych jej využil na porostení plotu.

Jaká odrůda by byla nejvhodnější, a kde chmel koupit? jak dlouho vydrží, a dá se nějak namnožit? Děkujilaugh

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 9.143 (?), 20.2.2017 9:35

Taky se mi chmel líbil, když jsme koupili neudržovanou zahradu a chmelem byl porostlý plot mezi naší zahradou a dvěma sousedními. Jen jsme se seznámili se sousedy, hned si začali stěžovat, že chmel odnožuje do jejich zahrad a dusí jim stromy, které obtáčí až do vršku. Musela jsem uznat, že mají pravdu, a následující vegetační sezónu jsme strávili likvidací chmele. Přežil chemii i horkou vodu, jediné, co fungovalo, byla usilovná, skoro každodenní likvidace šlahounů, které se stále objevovaly. A taky tlustých několikametrových lan pod zemí. Na podzim jsem získala dojem, že jsme nad trifidem vyhráli, tak jen doufám, že zjara už nevyraší, protože to by se mnou asi švihlo.

Tak ať víte, do čeho jdete wink. Hanča

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 87.253 (?), 20.2.2017 10:29

Díky za skušenost, to jsem o chmelu nevěděl. Zkusím mu udělat nepropustnou bariéru. kdyby se v přírodě nějaké to "lano" vykopalo a zasadilo tak by asi obrazililo že?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Walter - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1252) - 168.21 (?), 20.2.2017 17:20

Ano. mám ho asi 15 let na drátěném plotě jako zelenou stěnu oddělující zahradu od cesty. Odrůdu jsem neřešil, vzal jsem na jaře odkopky z nějakého planého, co se pnul po stromech u řeky. Ani nedělá šišky. Ale voní, škrábe a roste stejně rychle. Tak rychle, že už v půlce května jsou šlahouny 2 metry vysoko a od začátku června až do zámrazu dělá komplet zelenou stěnu. Nedá-li si člověk v létě pozor a nechtěně se otře o šlahouny, nadělá si na kůži nepříjemné pálící krvavé šrámy, je to jakoby se poškrábal o hrubý smirkový papír. Provazce kořenů se dokážou od rostlin plazit na několik metrů daleko.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4469) - 175.49 (?), 20.2.2017 15:32

Kupte si chmel japonský, semínka. Je to stejný ksindl, ale snad to je letnička a nepřezimuje. Nejhorší je ta likvidace na podzim, když pominu mšice a peronosporu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 157.239 (?), 20.2.2017 15:40

Bílá pěna, láhev orosenácheeky... Kdyby rostl podél hranic, nezmoh by se bubák na nic. Na nechráněné kůži dělá pořádné šrámy, nedej Bůh, aby Vás vzal šlahounek přes vokocrying

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Ventilátor na krbová kamna12.4.2024
Motorova pila stihl 02812.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika