Akébie pětičetná - co a jak?



host - 205.50 (?)
1.2.2018 8:00

No, spousta bych nerekla, divala jsem se po ni pred par dny vsude mozne. Kdyz uz ji maji na strankach, tak vetsinou neni skladem, i kdyz nakonec jsem ji sehnala (teda doufam, jeste mi to nepotvrdili).Ale pokud chci, aby mi plodila, chtela jsem k ni trojcetnou, a tu jsem nenasla snad nikde. Pokud byste meli tip, kde ji sehnat, prosim o nej. A jeste dotaz, bude plodit, pokud budou dve sazenice peticetne, ale jine odrudy?Diky, KI

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
Danny - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (195) - 176.71 (?), 14.8.2009 17:22

Vzdálenost od sousedovi zdi - Paní Renato, velmi by mě zajímalo, proč uvažujete o vzdálenosti od sousedovic zdi 70 cm. Já teď plánuji také optické odclonění sousedovy škaredé zdi. Je mi jasné, že popnout jeho zeď  - omítku nemůžu. Myslela jsem ale, že by případná konstrukce na něco ovíjivého či popínavého měla být ve větší vzdálenosti od jeho domu, kdyby např. chtěli omítku opravit (lešení a jakýsi prostor...), třeba 1,5 m. Nebo jsou na to nějaké předpisy? Třeba tady bude někdo vědět. Daniela

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 158.118 (?), 14.8.2009 22:31

Jak já jsem to pochopil, pak hranice pozemků - plot - leží 70 cm od sousedovic domu (nejspíše starší dům) a 3 m od tazatelčina domu (nejspíše nová výsadba podle aktuálních předpisů).

Akébii bych nesázel do tvarovek ztraceného bednění, ale do volné půdy s tím, že bych každé sazenici dodal alespoň jedno kolečko dobré zahradní půdy. Konstrukcí pro popnutí by mohly být opravdu třeba zabetonované trubky, mezi nimiž bude napnuto několik ocelových lanek nebo třeba řídké - lesnické - pletivo apod.

Prozatím stačí.

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 197.191 (?), 31.8.2009 22:38

Dobrý den a moc děkuji za názor. Je opravdu tak, jak píše pan Josef. Jedná se o starou zástavbu a já jsem nechala (abycom měli nějaké zádveří a vstupní chodbu) zbudovat nový vchod z jiné strany domu, než byl vchod původní.

Ztrac.bednění jsem zvažovala proto, že sousedův pozemek je oproti mému a silnici o cca 30 cm níže. A mezi mou vyvýšenou částí je pruh v úrovni nižšího terénu a tím bych nerovnost vyrovnala. Vedle domu plánuji zastřešení a parkovací stání pro auto za vchodem do domu.

Myslím, že pokud bych poze nasypala hlínu volně, zemina by se sypala přes plot, který tam už soused aktivně vybudoval k němu.

Bohužel zde nemohu přiložit foto situace, protože je možné, že podobný problém řeší i někdo další.

Za názor moc děkuji. Renata

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 70.110 (?), 4.10.2012 11:40

Akébii mám na plotě před domem asi 25 let.Dostala jsem kdysi asi 10cm velikou sazeničku od sousedky, které se popínala po stěně domu až na střechu.Dnes je plot z rostliny na metr široký, stříhám její přírůstky 4-5x do roka. jinak by obrostla celý dům. Je nádherná!!Když kvete, nádherně voní a nechávám otevřené okno do pokoje a usínám s její orientální vůní.Nikdy jsem se o ni nestarala nijak zvláštˇ, má obyčejnou zem, nezalévám ji, jen když několik týdnů neprší. Roste a tváří se, že jí nic neschází... Eva

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Pavla z Brna - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (108) - 48.212 (?), 16.6.2015 5:36
Dobrý den, pěstuje prosím někdo akebii na plném slunci?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 6.133 (?), 27.7.2015 22:33

Letos jsem si ji koupila a zkouším pěstovat v 15l kbelíku na JZ balkoně, nádherně se rozrostla, cca 3m.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 34.171 (?), 21.1.2018 15:06

Dobrý den, kde jste, prosím, sehnali sazenice Akébie?

Díky za odpověď, Marie

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Marvella - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (820) - 48.194 (?), 22.1.2018 13:54

Dobrý den, sazenice nabízí spousta zahradnictví. Lehce je vyhledáte na internetu. Marcela

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 205.50 (?), 1.2.2018 8:00

No, spousta bych nerekla, divala jsem se po ni pred par dny vsude mozne. Kdyz uz ji maji na strankach, tak vetsinou neni skladem, i kdyz nakonec jsem ji sehnala (teda doufam, jeste mi to nepotvrdili).Ale pokud chci, aby mi plodila, chtela jsem k ni trojcetnou, a tu jsem nenasla snad nikde. Pokud byste meli tip, kde ji sehnat, prosim o nej. A jeste dotaz, bude plodit, pokud budou dve sazenice peticetne, ale jine odrudy?Diky, KI

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 132.227 (?), 12.5.2018 7:47

Plodit budou, akébie je cizosprašná což znamená že k oplodnění květu potřebuje geneticky odlišného jedince. Jednotlivé odrůdy jsou většinou vlastně jen jedna rostlina neustále řízkováním klonovaná. Když budete vedle sebe pěstovat 2 odrůdy, máte s jistotou 2 geneticky odlišné jedince.. Pak až budou plody, tak se dají ze semen napěstovat semenáčky, a ty už jsou každý jinak geneticky vybavený - stačí 2 semenáčky, a ty by se již měly opylovat bez problémů.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika