Určení rostliny



Marik - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (84) - 129.154 (?)
15.6.2014 17:12

Je to zlatohlávek tmavý (Oxythyrea funesta), dříve vzácný, dnes již běžný teplomilný brouk, měl jsem je letos v Irisu, jsou neškodní.

M.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
               
Reniii - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (621) - 99.57 (?), 15.6.2014 9:33

Podíval jste se na fotky než jste je sem vložil? Máte je tak rozmazané, že není vůbec nic vidět.

Spíše by se dala určit značka vaší obuvi než brouk laugh

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 178.38 (?), 15.6.2014 11:09

Ten brouk je sice vidět blbě, ale vzhledem k tomu, že ho mám taky na zahradě hojnost, řekla bych, že by to mohl být zlatohlávek skvrnitý. Zkuste si najít foto a porovnat. Konvalinka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 236.240 (?), 15.6.2014 12:55

S Renatou i Konvalinkou v podstatě sohlasím. 

Fotky rozmazané - asi se snažíte fotit moc na blízko a přístroj není schopen zaostřit.

Brouk: taky jsem ho včera viděl: cituji ireceprtar.cz "Jedná se o zlatohlávka tmavého (Oxythyrea funesta), známého též jako zlatohlávek skvrnitý, či pod starším názvem běloskvrnec tečkovaný."

Housenky na chřestu: určení nevím, chřestovníček to asi nebude, ale ať to je cokoli, z Vašeho hlediska je to pro Váš chřest doslova kalamitní škůdce, tak bych ošetřil některým z insekticidů určených na žavé škůdce.

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Marik - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (84) - 129.154 (?), 15.6.2014 17:12

Je to zlatohlávek tmavý (Oxythyrea funesta), dříve vzácný, dnes již běžný teplomilný brouk, měl jsem je letos v Irisu, jsou neškodní.

M.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Pavel Tr - (7) - 75.210 (?), 29.5.2014 9:03

díky pokojovka to opravdu není ale já jsem to nefotil ani jsem rostlinu neviděl, dlužicha to určitě je děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Úprava vody magnetickým polem12:13
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?10:37
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika