Sloní noha - co dělám špatně?



Stránky: 1,  2,  3,  4   
host - 213.155 (?) 
19.11.2011 11:42, zobrazeno: 92693x

Dobrý den, dostala jsem sloní nohu, ale nevím jestli jí neubližuju. Pročetla jsem všechno možné a dočetla se, že se nemusí rosit, zálivka má být málo častá a spíš nárazová a že osychání špiček listů je spíše normální. Ale stejně se mi moc nezdá - listy osychají od špiček, ale docela dost. Mám ji na stolku - cca 30 cm od okna v místnosti vytápěné tak na cca 20 -22 st. (chladné místnosti k dispozici nemám). Zalévám odstátou vodou do misky tak jednou za 10 dní a tolik, že voda z misky zmizí do hodiny (cca 2 dcl). Jak často mám v těchto podmínkách zalévat, kolik vody a do květníku nebo do misky? Rostlina je vysoká cca 50 cm, květináč má průměr 17 cm. Asi to potřebuju polopaticky, je krásná - teda teď už míň - nechci ji zničit. Děkuji moc za rady a přikládám fotky.


Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 213.155 (?), 19.11.2011 11:44

A ještě jedna


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 220.233 (?), 19.11.2011 16:29

Nevím, řekla bych, že má vlhko (proč rosíte -obr.1??).Snese spíš víc sucha, než mokra. Namočila bych ji 1x za 14dní do vody a pak nechala vykapat...   L.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 213.155 (?), 19.11.2011 19:02

Jak namočit? Jako postavit celej květináč do kýble - nebo i korunku? Na jak dlouho? Omlouvám se za (asi hloupé) dotazy, ale fakt ji chci udržet při životě a neškodit. Venkovní kytky mi docela jdou, ale s pokojovkami začínám. Díky moc.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 220.233 (?), 19.11.2011 20:41

Postavit do kbelíku s vodou asi na dvacet minut tak, aby voda sahala téměř až k hraně květináče, ale aby netekla přes hranu květináče dovnitř a nevyplavovala zeminu. Pak vyndat a nechat přebytečnou vodu z květináče okapat. Dát na místo a opakovat zas až při úplném proschnutí země (nejen povrchovém) cca za 14 dní.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 220.233 (?), 19.11.2011 20:53

Ještě se vás zeptám - v jakém substrátě ji máte zasazenou? Měla by mít lehký a prodyšný substrát pro sukulenty. Jestli ho nemá málo vzdušný...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Marie12 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (429) - 64.226 (?), 19.11.2011 21:14
Já mám sloní nohu druhým rokem a mám ji zasazenou v zemině pro pokojové rostliny a někde jsem si přečetla že se na povrch květináče mají dát kamínky z řeky tak jsem je tam dala, a zalévat přes ně tak to tak dělám, zalévám 1x za týden až za 10 dní prostě jak je zemina úplně suchá.Myslím si, že se jí daří.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 213.155 (?), 19.11.2011 21:24

Zasazenou ji mám opravdu v substrátu pro kaktusy a sukulenty, tak ji zkusím máčet a uvidím. Dík za trpělivost.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 176.1 (?), 20.11.2011 9:39

Nám přinesla sloní nohu malá z exkurze se zš, ošem je to spíše sloní nožička - vůbec neroste. Buď je to nějaká nano varianta nebo nevím - má po třechletech asi 10 cm.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 153.69 (?), 20.11.2011 10:35
Připojím pár drobných poznámek o sloních nohách. 1. "Sloní noha" je lidový název, nikoli odborný název. 2. Tento lidový název se používá pro dvě různé rostliny: 3. Jednou z těchto rostlin ke juka: Yucca elephantipes (což tedy znamená "sloní noha"). Tato rostlina je na přiložených fotkách. 4. Druhou rostlinou, které se říká sloní noha je Nolina recurvata. 5. Možná, že poslední příspěvek (exkurze se zš) je o této druhé "sloní noze": ta se obvykle množí od malinkých rostlinek, dole má takovou "kuličku", ze které vyrůstá chochol listů. Po mnoha destiletích ovšem může dorůst do dost velkých rozměrů. že se do běžného bytu nevejde; jednu takovou mívali v palmovém skleníku v Lednici na Moravě. Josef.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika