Sloní noha - co dělám špatně?



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                     
host - 220.233 (?) 
20.11.2011 20:55

Stačí zaťukat na květináč - dutý zvuk = suchá zem .        Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
Jiří Janča - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1577) - 166.4 (?), 20.11.2011 21:16

To neznám! Nevyžaduje tato metoda absolutní hudební sluch ?  A co plastové květináče?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 213.155 (?), 20.11.2011 21:23

Tak jsem zaťukala na květináč noliny (mírně zalitá před týdnem), když zapíchnu prst do substrátu vlhko necítím a na květináč čerstvě prolité kytky, ale zní mi to stejně - já mám asi hluch. Budu si muset pořídit ještě jednu a zkoušet - jedna kyblík, jedna cmrndání.

Ta Vaše nolina je krásná - ta má jen jeden vrchol, nebo to tak jen vypadá?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiří Janča - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1577) - 166.4 (?), 20.11.2011 22:00

Celou dobu co ji pěstuji má jen jeden.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 213.155 (?), 21.11.2011 18:30

Dobrý večer, tak přidám pokračování. Nedalo mi to a nolinku jsem vyndala z květníku, odstranila jsem většinu země z kořenů - substrát mi přišel malinko vlhký, ale na to, že do příštího zalití měla ještě týden, tak opravdu by stačil vyschnout. Kořínky má docela pěkné, shnilé nejsou - jen na jedné straně té cibule tak cca na 2 cm délce obvodu (asi 1/5 celkového obvodu) jakoby byly ulámané a když jsem sáhla tou mezerou jako na cibuli zezdola, tak tam byla díra. Ta noha je dutá (asi blbost žejo?) nebo to fakt může být vyhnilé? Ale nebylo tam nic mokrého, hnijícího, jen prostě díra. Tak jsem ji posadila do suchého substrátu, dolů do květináče dala vrstvu kamínků. Co dál - kdy ji mám zalít? Zatím je přesazená úplně nasucho. Díky za další případné odpovědi a za trpělivost. Snad jsem jí nezasadila poslední ránu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 245.143 (?), 12.6.2015 23:39
Dobrý den, mame sloniu dlží uz 1,5roka a asi aj mesiac dozadu jej začali zltnut listy ktore následne usychali. Tie sme postupne ostrihavali. Zalievku ma jeden krát do týždňa ako aj predtým stale mala a je umiestnená aj na tom istom mieste ako od začiatku kde sa kvetu stale darilo, je to na východnej strane kde slnko svieti max do obeda. Teraz uz slonia slza vadne úplne. Od kedy začali uschynat listy tak sme obmedzili zalievku. Ten kvet pre mna vela znamena a strasne sa mi paci. Prosim poraďte mi co mam robit a ako postupovať aby som sloniu nohu dala znova dokopy nakoľko nechcem o nu prist 😥. Dakujem veľmi pekne za každú jednu cennú radu.
Prosba o záchranu slonej nohy
Prosba o záchranu slonej nohy
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 228.46 (?), 13.6.2015 10:25

Kytka vypadá zdravě/na škůdce to nevypadá. Podle svěšených listových růžic tipuji, že je buď přelitá, nebo uschlá. Vzhledem k barvě si troufám tvrdit, že přelitá. Víte, ono zalévat jednou týdně, to je sice pěkné, že má člověk nějaký rytmus a nezapomene zalít, ale zdaleka ne všem pokojovkám to vyhovuje, ty mají rytmy každá jinak (podle teploty, světla, velikosti květináče, kořenového balu - těch faktorů je moc). To je něco, co se snažím vysvětlit mojí babičce už několik let. Ptá se: "Jak je možné, že mi kytka umřela? Vždyť ji zalévám jednou týdně." Kytky je potřeba pozorovat a když si nejsem jistý, tak zkrátka sáhnu prstem do hlíny a pokud je jen trochu vlhká, nezalívat. Naopak pro některé květiny je zálivka jednou za týden absolutně nedostačující. Další extrém je moje tchýně, která kytky zalije "do zásoby", když opuští na delší dobu dům. Pokud nejde o bahenní květiny, tak dřív nebo později odejdou. Jinak nechci nikoho obviňovat nebo kárat, Vaší noliny je mi upřímně líto, snad to ještě rozchodí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 16.212 (?), 19.4.2012 9:02

zdravim mam doma sloní nohu a nějaky osichání listu vubec neznam je krasně zelena roste jak pomatena:)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 184.249 (?), 5.1.2012 1:11

Zdravim,

potrebovala bych se ujistit, zda jsem neudelala zasadni chybu. Nolinam se u nas dari, jen zespod zacali dost osychat, co osychat, absolutne schnout listy, otrhala jsem je a nektere prostrihla, nemuzu ji tim nejak zasadne ublizit??

Diky za odpovedi.

Nika

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 168.12 (?), 22.3.2014 10:29

Dobrý den,

prosím o radu, mam jž několik let yuku a nyní se mi začala ohýbat. Mohl by mi někdo poradit, proč?

Děkuji

Chládková Martina

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?10:37
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika