Poraďte co to je



wasp - (4) - 33.190 (?) 
13.2.2008 17:39, zobrazeno: 22108x

Moje matinka má tuto rostlinu a neví co to je a jak se pěstuje.Ráda by také zasadila něco pod ni, aby nebyl holý kmínek.

Můžete poradit?

Předem moc děkuji.

Co to může být?
Co to může být?
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 207.92 (?), 13.2.2008 17:47

sednul jsem ke stroji a odpovídám: je to Scheflera (actinophylla?) - počeštěně šeflera. Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Štefanovi - (7) - 93.100 (?), 13.2.2008 18:03

Jedná se zřejmě o Šefleru,/Schefflera actinophylla/. Jasné osvětlení bez silného slunečního záření,zálivka od jara do podzimu vydatná,v zimě střídmá, je žádoucí časté rosení listů, minimální zimní teplota 13°C. Nemá ráda průvan. V mládí keř a v dospělosti strom 2-2,5 m vysoký. S pokračujícím věkem se zvětšuje počet lístků jednotlivého listu ze 4 na 12.m. V subtropických zahradách je známá jako "chobotnicový strom" pro zvláštní chapadlovité utváření květů. Při pěstování v bytě však nekvete a je ozdobná svými listy. Množí se stonkovými řízky. Dá se tvarovat. Jako podrost můžete použít např. pileu /Pilea nummularifolia, P.depressa a P.microphylla/,to jsou malolisté převisle rostoucí druhy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 42.36 (?), 18.1.2011 10:17

Myslím, že průvan je jen hloupá teorie. Mám tuhle kytku na okně, neustále je otevřeno, i teď v zimě, když je minus 10, je u otevřeného okna i přes noc a vůbec nic se jí nestalo, nežloutne, nesesychá, priostě krásná zdravá rostlina. A se sluncem bych to neviděla taky tak bledě. Mám ji na východní straně, čili přímo na ni svítí celé dopoledne slunce, ještě za oknem (výheň) a je jí skvěle. Je to jediná kytka, která u nás kvete jako divá, nevadí jí vůbec nic, ani přemokření, ani sucho, dokonce ji ani nekropím, hnojivo žádné (až letos po několika letech jsem dala jednou hnojivo na zelené listy, které jsem koupila na ostatní kytky). Takže si myslím, že pokud někdo chce nenáročnou rostlinu, určitě ať zvolí šefleru (scheffleru). S pozdravem Petra

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 214.234 (?), 13.2.2008 20:02

Jestli vám vadí holý kmínek, můžete šefleru klidně pokrátit, ona obrazí a bude jako nová.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 224.121 (?), 15.2.2008 17:20

v květináči mi rostou čtyři roky dvě šeflery, jedna během ledna nejprve zesvětlala a později brutálně opadala. druhá vypadá velmi zdravě...přitom nenastala žádná změna v péči, průvanu, světelných podmínkách...   nenapadá Vás důvod?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
bobbab - (6) - 49.14 (?), 14.12.2012 12:45

Dobrý den, já mám v květináči už druhým rokem 3 sazeničky schefflery, rostla jako divá, máme jí v zimní zahradě-v létě snese i vedro 30st, a v zimě v noci 11st.Všimla jsem si, že má nějaké lesklé listy, jako nalakované a začínají padat. Začala jsem jí dneska umývat listy, a všimla si, že jsou tam nejspíš nějací škůdci. Můžete mi někdo poradit? Celou dobu rostla bez problémů, dokonce jsem jí loni v zimě musela ostříhat a udělat 3 sazenice, a letos je už zase 3m vysoká.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.5.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika