Pokojové rostliny



Jarmila Váchová - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (83) - 141.35 (?)
19.12.2009 15:46

Mám ráda všechny kytičky, ty doma i ty co nyní spí a také ne jenom co kvetou ale i ty ostatní.Zima je potřeba ale já již nyní co ještě pořádně nezačala se již těším na jaro a tak i jen pohled na kytky co mám mne potěší, a protože přes zimu jsou pokojové květiny daleko víc napadány různými škůdci tak se jim mohu o to víc věnovat.Máme dost velký byt ale jedna velká a jedna malá palma nám zabírají dost místa, tak jsem začala pěstovat menší kytičky ale i ty nás pomalu zčínají přerůstat.Přeji všem milovnicím květin a všeho živého hodně zdraví a štěstí do nového roku a hodně lásky a pohody.jarka

Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
ella56 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (222) - 48.29 (?), 18.12.2009 9:17

Ahojky, oleandry jsem taky množila s úspěchem, já mám ráda kytičky ale i zahradu tak všeobecně od každého něco a tak si vždycky něco pořídím a pak dělám pokusy s množením, něco jde snadno ale třeba přísavník jsem zkoušela na různé způsoby a nic, máš zahrádku?teď mi třeba ještě kvetou jahody,(dala jsem obr.do drobného ovoce)pěstuju toho hodně, moc mě to baví, přeju krásný den E

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
micuko - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (712) - 19.201 (?), 18.12.2009 12:07

Ello, přísavník jsem množila.Na podzim jsem uřízla větvičky tak 20cm a asi třičtvrtě šupla do země, zalila a přikryla 5litr.sklenicí.Do jara jsem si toho nevšímala a odkryla až nehrozily větší mrazy.Většinou už byly větvičky narašené a zatím se daří, rostou jak z vody.Jeden trsík jsem i darovala a paní na podzim vzkazovala, že je už krásně rozrostlý po zdi.

Zahradu mám.A velikou.Ello klikni na moje jméno a v profilu mám mail.adresu, jestli chceš napiš.Hezký den.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
ella56 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (222) - 48.29 (?), 18.12.2009 21:08

Tak jsem to zase nevydržela a dnes si koupila další orchidej, tenhle druh ještě nemám, doufám,že má stejné nároky a může být s ostatními na okně, na prvním obrázku je už celá rozkvetlá dendrobie(kvete již po třetí) a druhá je ta nová, je hodně vzrostlá a posílám detail kořenů, jestli nechce přesadit?já ještě žádné nepřesazovala, mám z toho strach, jednou,to už je dávno, to byly orchideje ještě v obchodech málo vidět, tak jsem si dvě koupila a po přesazení mi obě zašly, proto jsem ty nynější ještě nepřesazovala, nechám si ráda poradit, ten přísavník určitě zkusím, asi to chce v určitou dobu aby bylo dřevo vyzrálý, zatím ahoj, pokecáme na mailu.E

Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Věrka2 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (133) - 218.146 (?), 18.12.2009 23:08

Ello, Vaše nová orchidej je Cymbidium.

Jeho pěstování je jednoduché, pokud máte chladnou místnost a možnost letnění. Pokud nemáte možnost v zimě mít Cymbidium v místnosti, kde je maximálně 18°C, ještě lépe 16°C (a zároveň tam musí být hodně světla), pak se smiřte s tím, že Vám nejspíš nevykvete.

Moje Cymbidium je od května do konce září venku na balkóně na zastíněném místě. V tuto dobu zalévám vydatně, hnojím každých 14 dní. Od počátku září začnu rostlinu susšit, nedostane asi 6 týdnů vodu. V tu dobu vyráží květní puky. Začnu opět zalévat a na začátku října přenesu do chladné místnosti, ale na světlé místo. Dostatek světla a chlad je podmínkou pro kvetení. Po odkvětu můžete ještě snížit teplotu o pár stupňů, až k nějakým 13°C. Zalévat velmi mírně.

Přeju hodně štěstí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
ella56 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (222) - 48.29 (?), 18.12.2009 23:55

Ahoj Věrko, dík za radu, mám zahradu tak s letněním není žádný problém, horší je ta chladná místnost, tu bohužel nemám, píšete že musí mít chlad jinak nevykvete, to si radši ani nepředstavuju, to by mě mrzelo, je tak krásná, vy máte nádherné orchideje, stršně se mi líbí ta červená (teď si nepamatuju název)a fialová Vanda.Já četla, že se orchideje nesmí venčit, já jsem teda začátečnice, mám je druhý rok a mám je celou dobu na parapetu kde je dopolední slunce, když moc pálí, stíním žaluzií, jinak skoro denně hnojím slabým postřikem na listy a jednou týdně zalévám a po hodině zbylou vodu vyleju, prostě si je hýčkám, taky mi vyrašily 3 stonky na jednou je to krása ale to vám nemusím říkat, já se na vašich stránkách kochám, nechám si ráda poradit, moc zdravím E

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jarmila Váchová - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (83) - 141.35 (?), 19.12.2009 15:46

Mám ráda všechny kytičky, ty doma i ty co nyní spí a také ne jenom co kvetou ale i ty ostatní.Zima je potřeba ale já již nyní co ještě pořádně nezačala se již těším na jaro a tak i jen pohled na kytky co mám mne potěší, a protože přes zimu jsou pokojové květiny daleko víc napadány různými škůdci tak se jim mohu o to víc věnovat.Máme dost velký byt ale jedna velká a jedna malá palma nám zabírají dost místa, tak jsem začala pěstovat menší kytičky ale i ty nás pomalu zčínají přerůstat.Přeji všem milovnicím květin a všeho živého hodně zdraví a štěstí do nového roku a hodně lásky a pohody.jarka

Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
ella56 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (222) - 48.29 (?), 19.12.2009 16:32

Je vidět, že se u vás kytičkám daří a jestli jste milovníkem kytek tak jste tady na foru na správném místě, tady jsme do nich zamilovaný všechny, o těch se dá pořád povídat a vzájemně si radit, mějte se krásně taky přeji vše nejlepší a moc se těším na jaro.E

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
micuko - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (712) - 19.201 (?), 19.12.2009 19:53

Hezký večer, Jarko koukala jsem na ten Váš ledviník, taky vám přes zimu jak se začne topit prosychá?Já se snažím rosit, ale moc to nepomáhá.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
kaja.so - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (58) - 230.129 (?), 6.1.2010 16:46

ahoj všechny- tak vidím, že pár vás znám z růží. dnes jsem zabrousila na tyto stránky-  je to opravdu nádhera, je vidět, že máte rády všechny kytky.  taky mám pár orchidejí, Ježíšek mi naložil dvě Vandy, mám nějaké Faly a. pět Cymbidií- ty budou kvést, pak vyfotím. Vandy jsou na mřížce, která v létě půjde ven k růžím. na fotce je pověšena na nábytku -provizorně       zdravím    Kája

Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
ella56 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (222) - 48.29 (?), 7.1.2010 15:16

Zdravím Kájo, ty vaše orchideje, to je nádhera, píšete,že vám pokvetou Cymbidie, já si před vánoci koupila taky jednu v květu a tak se chci zeptat jestli je máte v teplé nebo chladné místnosti, protože mě tady každý straší, že když ji mám v teple, už mi nikdy nepokvete a na to nechci ani pomyslet, dík E

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?13.6.2024
Kouří do místnosti10.6.2024
Traverzy IPE5.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?1.6.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika