Neznámá rostlina



rogalo - (41) - 141.180 (?)
28.8.2012 17:56

ta diskuse se prostě ztratila a tak jsem založil novou, tak uvidíme co je rostlina vlastně zač

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                     
host - 49.39 (?), 28.8.2012 15:13

Se žilnatinou souhlasím.

S rozvětvenými jehnědami (jsou to opravdu jehnědy?) Vám věřím, zatím jsem se na Vámi jmenované pepře nedíval.

Také jsem už dříve znovu hledal omu původní diskusi. A taky bezvýsledně :-("Kdepak jsou? Kam se ti čerchmanti schovali?..." Již dříve jsem si myslel, že jsem na tu správnou rostlinu narazil, ale nemohl jsem to porovnat. Nakonec jsem to porovnával až u současné diskuse, ale nebylo to ono.

Tak hodně štěstí do dalšího hledání, mně to přímo nedává spát.

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
rogalo - (41) - 141.180 (?), 28.8.2012 17:56

ta diskuse se prostě ztratila a tak jsem založil novou, tak uvidíme co je rostlina vlastně zač

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 41.41 (?), 29.8.2012 6:14

Pane Petře, viděl jste ony jehnědy začerstva, nebo až v tomhle stadiu. Jak vypadaly, jaký měly tvar a barvu?

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
rogalo - (41) - 141.180 (?), 29.8.2012 7:26

viděl jsem je pouze v tomto stavu, ale známá, která bydlí v bytě(rostlina je na chodbě panelákového domu) tvrdí, že rostlina má potom lusky, ale nikdy jsem je neviděl

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiří Janča - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1578) - 166.4 (?), 29.8.2012 7:53

Lusky???  Takže pepř také ne. Proboha, co je tohle za hybrida...indecision

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 49.39 (?), 29.8.2012 11:32

S těmi lusky jste mě dostal!!!  Je si tím naprosto jista?

Teď si tedy nejsem já jist tím, k čemu jsem se včera před půlnocí dopídil (a pak mi klekl mobilní internet od o2 a ani textový editor nereagoval, abych si to zapsal).

Naznačím postup svého pátrání. zaměřil jsem se na podobnost květenství, nechal jsem si tedy vyhledat nejrůznější jehnědy vyhledávač mi nabídl, že se to anglicky řekne catkins a tak jsem pátral...  Prohlédl jsem kdeco, několikero čeledí, Acalyphu - "kočičí ocásky" a její příbuzenstvo, ještě jsem prošel i různé duby, jejichž zaschlé jehnědy připomínají jehnědy na fotkách záhadné rostliny. Také jsem ještě prošel řadu morušovitých, o nichž už dříve byla zmínka. Při vší úctě k p. Haagerovi jsem opustil vyhledávání mezi pepři a šel jsem svvou cestou. (Pokud Vaše rostlina má opravdu lusky, pak jsen nejspíše zabloudil do slepé uličky. jako veliký Jára Cimrman - průkopník slepoých uliček.)

Mezi různými jehnědami na mne jen tak mimochodem vykoukla i naše domácí rostlina - vytrvalá bylina, se kterou má jistě každý své zkušenosti. A řekl jsem si: no to je ono, vždyť její třapce zaschlých jehned jsou také podobně tenké a jakoby "krupičkovité", jako jehnědy neznámé rostliny. A tak jsem pátral v jejím příbuzenstvu...

...

Pokračování nechám na později. Abych někomu neprozradil pointu předčasně.

Ještě se také nechám ujistit, že jsou plodem neznámé rostliny opravdua jistojostě a na beton lusky... a pak se moje pátrání obrátí vniveč a budu tam, kde jsem byl dříve. :-(

Hezký den všem přeje

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 184.220 (?), 29.8.2012 12:08

garrya?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 49.39 (?), 29.8.2012 14:48

Na Garryu jsem při svém pátrání nenarazil. Podle mne to ona není.

Mimo to (pokud reagujete na můj předešlý příspěvek z dnešního cca poledne), nesouhlasí "čelední" příbuznost s jednou (resp. více druhů) z našich zcela běžných a známých rostlin. Doplním další indicii: má (na rozdíl od neznámé) vstřícné listy a bývá 1,5-2 m vysoká.

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 9.2 (?), 29.8.2012 19:32

Pane Josefe, tuším, kam míříte. Nejspíš stejným směrem jako pan Haager:

"Už je to jednoduché, rostlina patří do čeledi Urticaceae, kopřivovité, a je to některý z druhů rodu Myriocarpa. Těch je platně popsáno asi deset, u nás je nejčastěji pěstovaný Myriocarpa stipitata, ovšem forma s listy zdobenými na okraji rozpitými stříbřitými skvrnami. K vidění je v řadě botanických zahrad včetně Teplic. Poměrně často se pěstuje i podobný M. longipes. Keř je značně odolný, pro bytovou kulturu vhodný, je ale často napadaný molicemi a štítenkami."

Hanča

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Reniii - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (621) - 146.37 (?), 29.8.2012 22:07

yes Myriocarpa... vygooglila jsem si fotky a zajímalo by kde jsou ty lusky... že by nějaký vtípek sousedů z paneláku laugh??

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika