Název pokojové kytičky



Binek - (16) - 72.33 (?)
23.11.2008 20:24

Ano, molice - plectranthus mi kvete každý rok, spíš později k podzimu. Takové jakoby klasy bílých kvítků.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
Zahradník - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (509) - 48.26 (?), 23.11.2008 17:36

Pokud neopadává přez zimu při pokojové teplotě, určitě to Plectranthus není, já jsem ho měl a asi v půlce listopadu začal opadávat.Je to opravdu nejpíše ta druhá rostlina.Láďa.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Daniela. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1262) - 204.208 (?), 23.11.2008 18:28

Lenko, tak teď jsem z toho jelen!  Ta Vaše kytička ze semínka vypadá přesně stejně, jako ta moje.  Jen mi připadá, že na tom sáčku jsou ty lístečky trochu do fialova.  A ta moje, i když je na přímém slunci, nikdy nafialovělé lístečky neměla.  Je to záhada.  Takže žádná molice?    Zdravím - Daniela.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Binek - (16) - 72.33 (?), 23.11.2008 19:27

Danielo, je to zvláštní, ale z jednoho sáčku jsem měla asi tři druhy. Tento zelený /foto/, jednu úplně fialovou s více vykrojenými listy a třetí vypadala stejně jako na sáčku - tedy špičatější listy a fialová jen zčásti.  Nicméně přežila pouze tato zelená. Pokud budete chtít, mohu vložit foto mladých řízkovanců /zítra, dnes už na to není světlo/,dokonce kvetou.  Lenka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
romila - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (914) - 104.90 (?), 23.11.2008 19:55

Ahoj, tak jsem skutečně zvědava, co to nakonec bude. Pro zajímavost: kvetla vám někomu molice-plectranthus? Mně teprve letos a byla jsem tedy značně překvapena. Dnes už to taky nezvládnu, ale příští týden se pokusím sem dát květy na výhonech-kvetla bíle. M.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Binek - (16) - 72.33 (?), 23.11.2008 20:24

Ano, molice - plectranthus mi kvete každý rok, spíš později k podzimu. Takové jakoby klasy bílých kvítků.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
romila - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (914) - 104.90 (?), 23.11.2008 20:30

Přesně tak. Mně se to stalo po pár letech teprve prvně a ještě pouze u jedné, té co visely šlahouny z balkonu na jižní straně. M.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 144.98 (?), 23.11.2008 20:43

Jo.Molice mi začala kvést nedávno a kvetou i řízky, které jsem v říjnu nastrkala do truhlíku z pískem.Dana Smékalová

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Daniela. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1262) - 204.208 (?), 24.11.2008 0:50

Ta moje ještě nekvetla. Ale teď si říkám, že to asi bude tím, že jsem ji stále zaštipovala, aby byla hustá a malá.  Tak jí přestanu krátit a snad na jaře také rozkvete.   Zdravím všechny Daniela.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
romila - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (914) - 53.50 (?), 24.11.2008 11:26

Asi ano, Danielo. Mně kvetla ta, co byla pěkně narostlá už zjara, ale řízkovance, které jsem z ní nadělala už to nezvládly-nestačily tak pěkně zakošatit a vyhnat tolik šlahounů. Dávám je vždy do trhlíků např. doprostřed k obyčejným muškátům i mezi šrůchy, kam mě napadne a kde jsou pak pěkné převisy, třeba ze studny dolů. Kupovat jich tolik by už docela lezlo do peněz. M.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Binek - (16) - 72.33 (?), 24.11.2008 11:56

Tak teď jsem z toho jelen zase já. Kvetení které kytky probíráte?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Úprava vody magnetickým polem12:13
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?10:37
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika