moje pokojové rostliny



Rade91 - (43) - 243.189 (?)
16.8.2008 22:55
Dobrý den, máte pěkné rostlinky! Chtěl jsem se zeptat, ten citroník máte v bytě i přes zimu a při jakých teplotách? Díky, Radim.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
preclik - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (129) - 175.134 (?), 17.6.2008 10:20, zobrazeno: 15637x

Ráda fotím a tak bych se chtěla pochlubit, jak se daří mým pokojovým rostlinám. Obě květiny jsou dědictví. Citroníku je asi 20 let, jen ho neumím seřezat a dát mu nějaký tvar. Přesněji řečeno se bojím, aby mi pak nezašel. Dozrálé citrony dávám vnoučatům do čaje, jsou přece bez chemie. Klivii je daleko více. Vždycky jí narostou nové rostliny, které při přesazování oddělím a podaruji jimi sousedy. Přidávám ještě pro potěchu kvítek voskovky, mívala až 40 květů, teď je to bohudík méně. (Bohudík proto, že v noci voní, až bolí hlava.) Snad se budou moje kytičky líbit i vám.

A ještě opakuji prosbu o radu, mohu ten citroník vytvarovat sestřihnutím větviček? A jestli ano, tak kdy - pořád buď kvete, nebo má plody. Díky.

citroník
citroník
klivie
klivie
květ voskovky
květ voskovky
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Evka - (2) - 86.5 (?), 16.8.2008 11:06

Dobrý den. Chci se zeptat na Vaší voskovku. Mě ji dříve dala babička že jí nechce protože jí nikdy nekvetla.Já jí měla u mamky a ta ji chtěla vyhodit ze stejného důodu.Teď jí mám u přítele a po přesazení jí začali měknout listy a některé sou suché ale nejdou odtrhnout.Prosím poraďte mi co s ní mám dělat. Na slunci jí nemám a světla má dost je kousek od okna. Díky Eva

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
romila - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (914) - 93.123 (?), 16.8.2008 11:27

Voskovku mám skutečně spoustu let a mám ji moc ráda. Nevím ovšem, jestli je to při mé "divné" péči oboustranné. Moc se o ni totiž nestarám, tedy neopečovávám ji. Když jsme se před   cca 27 roky přestěhovali a ona s námi, nelíbilo se jí to a několik roků nekvetla. Pak se sama náhle rozjela a kvete třeba několikrát za rok. Přiznám se, že kytky zrovna nehnojím a voskovku, protože ji mám nahoře na skříňce v kuchyni zalévám jen když se mi tam chce vylézt. S přesazováním se taky nepřetrhnu. A ona se mi odměňuje záplavou voňavých něžných kvítků, složených do jakéhosi okolíku. Myslím ale, že rozhodně nemá ráda změnu místa-co myslíte Vy, paní Olino? Pokud jste si ji v rodině předávali, nezvládla se adaptovat, tak teď zkuste nějaký čas-spíš rok vydržet. Pak Vám pokvete stále, až se u Vás zabydlí na jednom místě. M.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
preclik - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (129) - 175.134 (?), 16.8.2008 12:18

S tou voskovkou je to u mě stejné. Sice ji nemám vysoko, ale kdysi jsem četla, že je to vhodná kytka do hydroponie a tak jsem usoudila, že jí bude svědčit zálivka do misky. Naleji plnou misku a pak ji nechám, až je miska prázdná, třeba několik dní. Taky jí nijak netrápím přesazováním. Proč té vaší vadnou listy nevím, ale pokud to není choroba, může být přemokřená nebo naopak. Víte já nejsem expert, já pěstuji květiny, které mi rostou, které se přispůsobí mé péči. S těmi si pak rozumím a oni mě odmění květy. Přeji, aby se vaše voskovka umoudřila a rostla.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Daniela. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1262) - 204.208 (?), 16.8.2008 22:36

Citroník není třeba nějak výrazně řezat. Pokud ho však potřebujete ztvarovat,  tak se mohou asi o třetinu zkrátit jen nové výhony, aby se rozvětvovaly.   Jinak Vaše květinky jsou moc krásné!!!  Zdravím - Daniela.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Rade91 - (43) - 243.189 (?), 16.8.2008 22:55
Dobrý den, máte pěkné rostlinky! Chtěl jsem se zeptat, ten citroník máte v bytě i přes zimu a při jakých teplotách? Díky, Radim.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Daniela. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1262) - 204.208 (?), 16.8.2008 23:10

Co neznám, to vyčtu. Tak si také počtěte, je to zajímavé. D. 

http://www.citrusy.cz/2001113010-osetrovani-citrusovych-rostlin-v-zime

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Lumikol - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (133) - 181.138 (?), 17.8.2008 8:06
Zdravím všechny, paní Preclíková je to nádhera, já letos o voskovku přišla, asi nastydla nebo co prostě najednou bez zjevné příčiny začala vadnout, byla obrovská a kvetla nádherně.pokusila sem se o záchranu mám pár větviček ve vodě, ale noc dobre to nevypadá.Klívie mám taky, ale ne tak mocné není jich víc druhů?Paní sousedka má taky tak nádhernou, já mám tenčí listy a květy nemám tak veliký, tak tiše závidím.Lucka
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 20.146 (?), 7.10.2008 11:31

Voskovka s námi bydlela léta v pokoji, který byl přes zimu jen mírně vytápěn... jednu zimu byla "odměněna" pobytem v teple a přišla o polovinu své zelené hmoty. Potřebuje vegetační klid.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika