Kdy ostříhat pokojový ibišek



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
hurvajska - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (190) - 119.76 (?) 
22.4.2008 8:03

I když já ibišky miluju, oni mne asi ne...

Když je dám v ložnici přímo na okno na parapet, tak ještě vykvetou (jenže to jsou zase schovány za záclonou a moc si jich neužiju), ale jak je mám v obýváku u okna, neukážou květ a neukážou.

Já hnojím a stříhám a ony s květem stávnkují. Zato jsou to už kytky jak hrom - veliké, košaté s plno krásnými, velkými listy... jen ty květy...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
miroslavad - (10) - 6.206 (?), 28.4.2008 7:56

uz si staci iba vybrat... ci sa vam ibisteky oacia ako rastlina aj bez kvetov alebo ci krasa ich kvetov prevazuje. potom ich dat na ten parapet do loznice a zariadit si navstevne hodiny aby ste aj vy z toho ich kvitnutia nieco mali.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 167.254 (?), 28.4.2008 9:16

Striham v unoru a hnojim tekutym hnojivem na rajcata, krasne potom kvetou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 4.182 (?), 15.10.2009 14:00

Taky ibišek stříhám v únoru a hnojím jakýmkoliv hnojivem na kytky a vždy se mi odmění bohatým kvetením. Letos jsem je z venku přenesla dříve do verandy než se hodně ochladilo, asi koncem září a mám poznatek, že mi neupadlo ani jedno poupě a vše nádherně na verandě dokvétá. Vloni mi 1/3 poupat opadala. Ta větší změna teplot byla pro ibišek velká.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 51.77 (?), 19.9.2011 20:31

Mám dva červené ibišky, jeden z nich plnokvětý.Také jsem měla problémy s kvetením.Letos jsem je v květnu "vyhodila" ven, k domu na východní stranu, kvetou jako urvaný, je polovina září a ony mají poupat jako nasetých.Jeden keřík má v průměru jeden metr, druhý 50 cm.. Na podzim je razantně ostříhám, protože bych je jinak nezazimovala a protože bydlíme v bytovce, přezimovávají ve sklepě u okna v cca 10 - 15 stupních tepla.Přeji hodně úspěchů s pěstováním těchto nádherných květin.Milada

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 100.228 (?), 17.10.2018 10:52

Molice nesnáší zimu víc než ibišky. Takže když je dáte na pár dnů ven, když je v noci tak 3C, tak molice pochcípají (a ibišky asi opadají). Pak zalít pro jistotu roztokem hypermanganu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 244.21 (?), 22.8.2014 11:07

Náročná? Já ho zalévám, jen když si vzpomenu, roste z větvičky ulomené omylem na návštěvě a kvete jako blázen. laugh

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 174.145 (?), 15.10.2009 10:53

ibišek se stříhá podle potřeby to znamená jak chceme tvarovat a jakou chceme výšku na měsíci nezáleží. Mě oranžový taky žloutne tak sem ho přendala na východní okno snad to zvládne růžový kvete o sto šest ale taky začal žloutnout M.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 197.50 (?), 15.10.2009 13:41

Poznala som pána, ktorý pestoval ibišteky a dosť a on tvrdil, že sa majú stihať na Barboru /5.12/ˇa hodne hlboko aby do jari obrazili

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 79.226 (?), 19.10.2009 13:08

Pro ty nekvetoucí - hnojím hnojivem "Hnojivo na ibišky a oleandry". Kvete hojně celé léto.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika