Jaké pokojové rostliny?



KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4477) - 38.136 (?)
8.12.2018 14:20

Já mám rád šeflery. Když se aklimatizují, tak rostou skoro před očima. Šeflera nesnese přelití a zároveň chladno, pak schazuje listy. Sucho jí nevadí. Mám je na vytápěné podlaze a daří se jim. Zalévám, až když zemina skoro vyschne.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Andyska - (8) - 156.254 (?), 7.12.2018 15:12, zobrazeno: 2963x

Dobrý den, mohli byste mi poradit s výběrem pokojových rostlin? jde o to, že často nejsem doma na několik dnů a můj přítel na zalévání vždy zapomíná, takže kytky odejdou dřív nebo později.. Proto bych potřebovala poradit nějaké rostliny, které nepotřebují tolik péče a zalévání a nějakou tu dobu vydrží.. ale zase aby to nebyl kaktus :D Díky za všechny tipy

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 248.177 (?), 7.12.2018 15:18

Do tepla? K oknu nebo do polostínu?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 130.30 (?), 7.12.2018 19:08

Dobrý den,

z vlastní praxe mohu doporučit nejodolnější druhy bromélií (většina je podstatně náročnější - vyžaduje pokojový skleníček a vlhký vzduch).

Mezi odolné patří středně velká Billbergia nutans a trochu větší Aechmea fasciata. Jsou to tak obyčejné rostliny, že bude možná chvíli trvat, než je seženete.

Pro pěstování jsou vhodné co nejmenší keramické (těžké a stabilní) misky a kůrový substrát s trochou rašeliny (jako na orchideje). Zálivka jednou týdně do středu rotliny. Když něco přeteče do misky je to dobře, ale substrát nesmí být stále mokrý! Stříkání je u těchto dvou nejdodolnějších druhů pouze bonus - když zapomenete měsíc, nic se nestane. Sluníčko stačí na světlém okně za záclonou (přímé slunce nesnášejí, ve stínu nekvetou).

Hodně štěstí s výběrem rostlin a spoustu radosti při pěstování!

Milan C.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 248.177 (?), 7.12.2018 19:39

Různé druhy fikusů (benjamina, binnendijkii), schefflera, spathiphylum, anthurium, palmy, dracény, sansevieria, zamioculcas, rhoicissus ap - všechny tyhle stačí zalít 1x týdně (při 22°C).           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4477) - 38.136 (?), 8.12.2018 14:20

Já mám rád šeflery. Když se aklimatizují, tak rostou skoro před očima. Šeflera nesnese přelití a zároveň chladno, pak schazuje listy. Sucho jí nevadí. Mám je na vytápěné podlaze a daří se jim. Zalévám, až když zemina skoro vyschne.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Marvella - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (820) - 48.194 (?), 10.12.2018 14:40

Můžete mít orchideje phalaenopsis, ty jsou hodně nenáročné a navíc kvetou. Marcela

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika