Jak správně ořezat ibišek?



Stránky: 1,  2   
Jaha - (5) - 101.18 (?) 
3.3.2013 12:05, zobrazeno: 31746x

Prosím o radu, jak správně ořezat ibišek. Ibišek mi pravidelně kvete. Četla jsem, že by se měl teď řezat v únoru, kdy nekvete. Ale nevím, kde přesně ty výhonu můžu zaříznout. O kolik je mám zkrátit. Mám mu ustřihnout všechny ty konce s listy a nechat jenom holé větve a ty pak obrazí? Přikládám foto. Prosím o radu. Nerada bych ho mým řezem zahubila, ale kdyby se podařilo, že by byl více košatý, byla bych ráda. Předem moc děkuji za rady...smiley

žlutý ibišek
žlutý ibišek
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 220.186 (?), 3.3.2013 13:40

Větvičky můžete zkrátit o 2/3 i víc, obrazí. Z oříznutých částí si ho můžete nařízkovat.           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 220.30 (?), 3.3.2013 16:12

Nebojte se a oholte větve co nejvíc, třeba až po tu berušku na fotce. Až povyroste budete mít z něj hezky tvarovaný stromek Já to tak dělám.Viz moje foto. Rozinka


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Jaha - (5) - 101.18 (?), 3.3.2013 19:43

Moc děkuji za odpověď, moc mne pobavila smiley. Tak já to zkusím - až po tu berušku...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Jaha - (5) - 101.18 (?), 3.3.2013 19:46

Můžu poprosit o radu, jak ho správně nařízkovat? Děkuji Hanka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 220.186 (?), 3.3.2013 20:51

Nevím teda, jestli ho řízkuji správně nebo ne, ale dělám to takhle: Ustřihnuté větvičky rozdělím na kousky asi 15-20cm dlouhé, tak aby měly cca po 4 listech. Spodní řez by měl být asi 1cm pod spodním očkem. Spodní listy uštípnu a nechám dva nahoře, které zkrátím na polovinu. Připravené řízky buď dám do sklenice s vodou, kde pustí kořínky, nebo zasadím asi do poloviny do země v květináči. V tom případě je dobré použít stimulátor (není ale nutné) a je potřeba květináč přiklopit sklenicí nebo přetáhnout mikroténový sáček přes špejle, zapíchnuté ke stranám květináče. Teď asi před třemi dny jsem řízkovala doma oranžový, mám ho ve sklenici s vodou.           Lída


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 220.186 (?), 3.3.2013 20:53

Zkrácení listů...


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 101.18 (?), 4.3.2013 20:18

Moc děkuji za radu, to zkrácení listů má nějaký význam...?

Hanka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 170.246 (?), 4.3.2013 22:11

Má to význam ten, že se zmenší odpar vody z listů, to pomůže řízku rychleji zakořenit. Nějak se tomu i odborně říká, ale musel bych se někde podívat, kdyby Vás to zajímalo. :) Dělám to stejně jako paní Lída. Na začátku února jsem nařízkoval a teď už budu moct sázet. JP

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Jaha - (5) - 101.18 (?), 5.3.2013 19:26

Děkuji za vysvětlenou, já nejsem žádný zahradník, že bych potřebovala odborné názvy, budu to brát jako fakt, a dobrou radu. Píšete, že už budete moct sázet, to znamená, že jste tedy ty "řízky" nechal zakořenit ve vodě a nedával je rovnou do hlíny? Co je lepší? Mám hezký žlutý plnokvětý ibišek, a tak bych byla ráda, kdyby se mi ho podařilo rozmnožit. Předem děkuji za odpověď. hanka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika