Jak na streptocarpus (tořivku)?



host - 232.19 (?)
26.5.2019 20:08

To budou červci neboli vlnatky, nepříjemný prevít. Být Vámi, vyhodím rostlinu i s květináčem, ať se Vám to nepřenese na všechny rostliny. Pokud budete chtít zachraňovat, má se to potírat vatovým tamponem namočeným v lihu + postřik chemií.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
alkuska - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (72) - 131.15 (?), 10.12.2010 13:58, zobrazeno: 14325x

Dobrý den, poraďte mi prosím co má ráda a jak s ní přes zimu? Uplně odkvetla a začala mi vadnout, přelitá mi ale nepřipadá. Někde jsem zaslechla, že se na zimu může zatáhnout jako třeba gloxinie, je to pravda? Mám ji na východním okně, může to být chladem od okna? Děkuji

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 58.254 (?), 10.12.2010 22:31

Někdy je těžké říci, co tořivce chybí ke štěstí.Přes zimu snesou nižší teplotu, ale k tomu i méně zalévat, ale zase nesnesou úplně sucho, protože rychle vadnou - odpařují hodně vody, takže někdy takový chvilkový výkyv, buď sucho, nebo mokro a rychle se přidají houbové choroby a je konec.Východní okno by mělo zajistit dostatek světla, ale v zimě, zvláště té naší, je sluníčka pomálu.Měl jsem těchto kytek kdysi dost, sklízel jsem až 17 g semen,(až 35 000 semen v jednom gramu!),ale přes zimu mi vždycky několik rostlim odešlo, protože jsem neuhlídal zálivku.I když se zdá, že tyto květiny jsou odolnější, než fialky, občas jim něco vadí a neví se proč.To je asi hlavní důvod, proč nejsou zdaleka tak běžně pěstované, i když jsou asi hezčí, než santpaulie.Ale to je věc názoru, aby mě pěstitelé santpaulií nechtěli kamenovat.Takže jsem vlastně neporadil.Problém je často v půdě, která musí být vzdušná, ale zároveň schopná udržet alespoň minimální vlhkost, tedy nikdy nesmí úplně přeschnout a někdy je to jako míchat oheň s vodou.Možná by dobrou službu udělal přídavek nějakého toho moderního gelu, co zadržuje vodu. pH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 17.76 (?), 11.12.2010 17:02

Zadejte si do vyhledavače - gesnerky - a najdete tam spoustu užitečných informací nejen o tořivkách.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 58.254 (?), 14.12.2010 20:45

Asi je lepší zadat streptocarpus - pěstování a je to paráda. pH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 225.223 (?), 26.5.2019 8:02

Dobrý den, můžete mi napsat, co to je: v srdíčku Streptocarpusu mám bílý maz, je to tekuté a dokáže se to rozšířit na celou rostlinu a ta chřadne. Nikde jsem nenašla, co by to mohlo být. Děkuji za odpověď.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 232.19 (?), 26.5.2019 20:08

To budou červci neboli vlnatky, nepříjemný prevít. Být Vámi, vyhodím rostlinu i s květináčem, ať se Vám to nepřenese na všechny rostliny. Pokud budete chtít zachraňovat, má se to potírat vatovým tamponem namočeným v lihu + postřik chemií.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika