Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Někdy je těžké říci, co tořivce chybí ke štěstí.Přes zimu snesou nižší teplotu, ale k tomu i méně zalévat, ale zase nesnesou úplně sucho, protože rychle vadnou - odpařují hodně vody, takže někdy takový chvilkový výkyv, buď sucho, nebo mokro a rychle se přidají houbové choroby a je konec.Východní okno by mělo zajistit dostatek světla, ale v zimě, zvláště té naší, je sluníčka pomálu.Měl jsem těchto kytek kdysi dost, sklízel jsem až 17 g semen,(až 35 000 semen v jednom gramu!),ale přes zimu mi vždycky několik rostlim odešlo, protože jsem neuhlídal zálivku.I když se zdá, že tyto květiny jsou odolnější, než fialky, občas jim něco vadí a neví se proč.To je asi hlavní důvod, proč nejsou zdaleka tak běžně pěstované, i když jsou asi hezčí, než santpaulie.Ale to je věc názoru, aby mě pěstitelé santpaulií nechtěli kamenovat.Takže jsem vlastně neporadil.Problém je často v půdě, která musí být vzdušná, ale zároveň schopná udržet alespoň minimální vlhkost, tedy nikdy nesmí úplně přeschnout a někdy je to jako míchat oheň s vodou.Možná by dobrou službu udělal přídavek nějakého toho moderního gelu, co zadržuje vodu. pH

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 15 a číslo 20.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika