Identifikace pokojové rostliny podle fotografie



   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
   
host - 210.55 (?) 
2.7.2017 10:11

Dobrý den, může mi, prosím, někdo napsat, co mi to vyrostlo mezi petrželí, mělo to bílé kvítečky a teď jsou místo nich malé 4 mm kuličky. Děkuju a přeju pěkný den. Brundibar.

???
???
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
      
host - 9.143 (?), 2.7.2017 10:46

Podle listů i kuliček to vypadá na zvěšinec zední - i když ten můj má kvítky světle fialové a ne bílé. Pokojovka to tedy není, ačkoli u kytek, které byly letněny na zahradě, se v zimě objevil ze semínek a zimu v teple přežil ve zdraví. A - pokud je to opravdu on - je to jedlá kytka, listy i kvítky. Hanča

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 154.140 (?), 2.7.2017 12:05

Zvěšinec ano.

Asi ne zední, ale bledý (jak jsem byl již dříve poučen zde na fóru, kdyý jsem předtím jiný zvěšinec než zední neznal).

Informace i jedlosti je pro mne také nová. Děkuji. Zatím jsem se na něm nepásl :-)

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 9.143 (?), 2.7.2017 20:03

Díky za rozšíření obzorů, pane Josefe, tak tenhle druh jsem neznala, takže ani nevím, jestli tahle kytka je taky jedlá. Zvěšinec zední je lehce příjemně nahořklý, Děláme z něj třeba oblohu k biftekům, třeba společně s květy lichořeřišnice to i krásně vypadá. Hanča

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika