Hnědé skvrny na listech anturie



host - 220.141 (?)
24.8.2015 11:11

Koupila jsem si tedy před pár měsíci novou, ale listy mi asi před měsícem začali dělat to samé jak na první fotce(minulá rostlina),zalívám ji jednou za týden do misky a mám ji na východním oknem.Myslím, že mi postupně zajde, jako ta před ní, tak nevím, co dělám špatně.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
host - 220.141 (?), 6.12.2014 11:57, zobrazeno: 52490x

Dobrý den, koupila jsem si asi před třema měsíci anturii, měla asi šest květů.Ty postupně uvadly a na listech se objevili hnědé fleky.Co je to za chorobu nebo je to zaléváním?Děkuji

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 220.141 (?), 6.12.2014 12:00

tady je foto

Anturie - skvrny na listech
Anturie - skvrny na listech
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 220.138 (?), 6.12.2014 13:12

primárně je to přelitím. Možná jste ji už tak koupila a fyziologický projev nastal až se zpožděním, ale možná jste to i tak trochu sama přiživila. Po expedici ze zahradniockého závodu na krám už nebyla zálivka optimální a vy jste v přelívání pokračovala podle toho, jak vlhký byl substrát v době nákupu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 11.69 (?), 6.12.2014 15:36

Také jsem si letos koupila anturii s květem, už narostly další 2.Zalévám velmi málo, je na chodbě, světla má dost.Tváří se zatím spokojeně. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 248.131 (?), 6.12.2014 16:08

Standa píše přelitím, normálně to tak bývá, ale mně na té fotce připadá spíš přeschlá. V každém případě je potřeba zalévat podle teploty místnosti, aby zem byla stále mírně navlhlá (ne mokrá).  Nemá ráda zimu, chce pokojovou teplotu.           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 220.138 (?), 6.12.2014 16:42

... když je to suchem, tak vadnou listy v celé ploše. Pokud v důsledku přelití odumřou některé kořeny, stane se vláha pro rostlinu nedostupnou, ale nikoliv z důvodu nedostatku vody v substrátu.

Je potřeba jít se zálivkou až na mez vadnutí a počkat, než rostlina obnoví...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Dave3 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (102) - 220.132 (?), 3.5.2015 15:14

Taky je to tropická rostlina, takže má ráda vzdušnou vlhkost, a neráda průvan. Měli jsme ji přes zimu na okně, a ke konci zimy jí začaly odumírat listy, které byly blíž k oknu. Asi ty rozdíly teplot. Ale to pouštěla celé listy. Ta na fotce fakt vypadá na problém s kořeny - já bych ji taky přesadil, kdo ví co v tom květináči je. Mnohdy jsem se divil při přesazování koupené kytičky. A když se jí vymění potenciálně zkažená půda, může jí to prospět.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 220.141 (?), 24.8.2015 11:11

Koupila jsem si tedy před pár měsíci novou, ale listy mi asi před měsícem začali dělat to samé jak na první fotce(minulá rostlina),zalívám ji jednou za týden do misky a mám ji na východním oknem.Myslím, že mi postupně zajde, jako ta před ní, tak nevím, co dělám špatně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 157.239 (?), 24.8.2015 11:21

No, jestli zaléváte do misky-takové, jako je ta na fotce, tak to asi bude přelití. Vhodnější je PODMISKA-plýtká, tam lépe uhlídáte vodní režim, můžete zalévat i vrchem. S.P.,Ch.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 220.141 (?), 24.8.2015 11:37

Tuhle druhou anturii mám v plýtké misce o průměru 14cm a nezalívám do plna

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?10:37
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika