Guzmánie - kdy oddělit odrůstajíci odnožky?



host - 6.41 (?)
20.1.2018 16:42

Prosím o radu, dnes jsem se dívala na svou Guzmanii, středová růžice už oschla, skoro, jakoby hnila, ale sazenička byla malá, zdaleka nedosáhla poloviny mateční rostliny. Když jsem si rostlinu prohlížela z blízka, abych zjistila, jestli má sazenice kořínky, nechtě jsem jí od mateční rostliny oddělila. Bohužel kořínky ještě nemá. Nevím, jak by dopadla za pár týdnů, protože vůbec za 3měsíce neporostla, ale je pořád pěkně zelená.

No teď jsem jí zasadila do substrátu původní rostliny, ale obávám se, že bez kořínků to nezvládne. Nebo máte někdo zkušenosti, že zakoření sazenička až po oddělení? Já totiž četla, že musí mít při oddělení kořínky.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
janysek - (4) - 139.199 (?), 15.11.2012 18:45, zobrazeno: 7966x

Zdravím,

měl bych na Vás prosičku ohledně vaší rady.

Začátkem tohoto roku jsem si koupil Guzmánii, hezky mi kvetla, bohužel ale středová rúžice usichá. Rostlina mi udělala dvě odnožky, jedna odnožka je vysoká do poloviny dospělé rostliny a druhá odnožka je vysoká tak ve čtvrtce dospělé rostliny. Chci se zeptat kdy mohu oddělit ty odnožky, mohu teď v zimě nebo to mám nechat až na jaro?!Jde mi o to, aby ty odnožky neuschly atd...

Předem mockrát děkuji..:-)

Milan

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 218.19 (?), 15.11.2012 19:55

já bych je klidně oddělila a zasadila 

to je u těchto rostlin běžné odkvetou, umřou, ale vyroste nová sazenice

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
janysek - (4) - 139.199 (?), 15.11.2012 20:20

já jen jestli mohu v zimě nebo ne..:-) o to mi šlo..:-) a moc díky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 218.19 (?), 16.11.2012 15:03

já se nedívám jestli je zima nebo ne - květina to potřebuje tak jí vyhovím

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 6.41 (?), 20.1.2018 16:42

Prosím o radu, dnes jsem se dívala na svou Guzmanii, středová růžice už oschla, skoro, jakoby hnila, ale sazenička byla malá, zdaleka nedosáhla poloviny mateční rostliny. Když jsem si rostlinu prohlížela z blízka, abych zjistila, jestli má sazenice kořínky, nechtě jsem jí od mateční rostliny oddělila. Bohužel kořínky ještě nemá. Nevím, jak by dopadla za pár týdnů, protože vůbec za 3měsíce neporostla, ale je pořád pěkně zelená.

No teď jsem jí zasadila do substrátu původní rostliny, ale obávám se, že bez kořínků to nezvládne. Nebo máte někdo zkušenosti, že zakoření sazenička až po oddělení? Já totiž četla, že musí mít při oddělení kořínky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Úprava vody magnetickým polem12:13
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?10:37
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika