Gloxinie



host - 210.193 (?)
20.2.2011 16:13

vytahuje se jen, když má málo světla, nevím co tím myslíte, že byla naproti oknu, měla by být na papapetu okna, každých pár centrimetrů od okna se snižuje hodně světlo, V.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 210.193 (?), 23.1.2011 17:49, zobrazeno: 13759x

posílám fotku gloxinie, která má menší květy, ale plnější, jde o vděčnou rostlinku, která kvetla od jara do léta, po odvětu přestanu rostlinu zalévat, dám ji do tmavší místnosti a když začne znovu rašit, přenesu ji na okno a začnu zalévat. Veruna


Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Marvella - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (820) - 23.66 (?), 23.1.2011 17:53

Máte jí krásnou, já občas gloxinii koupím, ale nikdy mi nevydrží. Marcela

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 210.193 (?), 23.1.2011 18:19

když koupíte rostlinku v obchodě, je vypěstovaná většinou ve skleníku, kde má optimální vlhkost, proto když ji přinesete domů, tak může chřadnout. Ale u gloxinie ji vlastně můžete nechat zatáhnout a přestat zalévat, já ji dám třeba do skřínky do tmy, nezalévám ji, ona si odpočine a sama i v tom suchu začne znovu rašit. Potom ji zalévám výlučně dolů do misky. Zkuste to, možná se to podaří. Přeji hodně štěstí, gloxinie mívá desítky květů a dělá opravdu parádu. Pokud mám gloxinii velkokvětou, tak ji množím tak, že po uvadnutí květu oddělím lodyhu od květu, a nechám zakořenit lodyhu se zeleným pestíkem ve vodě a když má dodatek kořenů, tak ji zasadím. U této malé gloxinie se mi to prozatím nepodařilo, protože má lodyhu příliš krátkou. Veruna

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Marvella - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (820) - 23.66 (?), 23.1.2011 22:45

Děkuji moc za radu. Myslím si, že jsem docela "zahradnice", ale ne všechno se mi daří... Zkusím to. Díky. Marcela

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
silvie - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (128) - 60.2 (?), 27.1.2011 17:58

Gloxinie se dá namnožit listem, tak, jako africká fiálka.Už jsem si jich pár namnožila.Ať se daří v pěstování! Marie

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Marvella - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (820) - 23.66 (?), 27.1.2011 23:56

Tak to já někde na návštěvě nějaký list uloupím, děkuji moc za tip. Marcela

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 166.36 (?), 9.2.2011 15:32

Lidi, prosím o radu, jak gloxinii přimět k tomu, aby nerostla tolik do výšky, ale byla pěkně košatá. Vím že to chce dost světla, ale měl jsem ji i naproti oknu, a stejně se vytahovala. Děkuji. Jarda.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 210.193 (?), 20.2.2011 16:13

vytahuje se jen, když má málo světla, nevím co tím myslíte, že byla naproti oknu, měla by být na papapetu okna, každých pár centrimetrů od okna se snižuje hodně světlo, V.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 82.30 (?), 29.6.2011 19:15
A jak často se má gloxinie zalévat? Mám ji asi měsíc, zalévám obden do misky, vodu vždy do večera vypije. Ale květy začínají hnědnout, jakoby uhnívají. Děkuji za radu, Iva.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 50.98 (?), 19.7.2011 11:39
Já mám taky gloxinii, ale vždy když vyraší, listy se stočí a uschnou. Hledal jsem škůdce, ale nikde nic.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika