Dracena - krabatění kmínku



host - 229.167 (?) 
16.1.2022 15:14, zobrazeno: 426x

Dobrý den všem! ;-)

Opakovaně se mě u mé draceny děje jakoby sesychání kmínku projevující se zvenku krabatěním kmínku.

Uvnitř kmínku po seříznutí to ale vypadá spíše jako nějaký druh hniloby nebo kmínku a vrchní zelená část nad takto zkrabatěným kmínkem začne skomírat až uschne.

Zajímavé ale je, že se toto hnití objevuje spíše ve vrchních částech rostliny než že by to postupovalo zezdola.

Na listech se též objevují takové hnědé skvrnky - což by mohlo ukazovat na plísně.

Zalévám když je hlína suchá odspoda

Čím to je prosím? Přelití? Moc nebo málo živin? Něco jiného?

Děkuju za tipy a hezký den přeju všem,

Rastislav Boštík

dracena-krabateni-kminku
dracena-krabateni-kminku
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 248.201 (?), 16.1.2022 20:12

Konkrétně s tímhle zkušenost nemám, ale dracény mají všeobecně rády spíše sušší půdu, potřebují, aby před zálivkou byla půda suchá (zálivka tak cca 1x týdně). Spíš snesou sucho, než vlhko.  Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 16.67 (?), 19.4.2022 12:19
Dobrý den, také se mi to stalo u dvou dracén, obě jsem koupila v hobby marketu, zpočátku krásné a zhruba po měsíci začaly svěšovat listy, uhnívat od vrcholů mladých listů, a postupně i zmiňovaný kmínek. Nevím, čím to je, zda nějaká bakteriální choroba, nebo reakce na změnu. Také je možné, že rostliny někde v obchodě namrzly. Kupovala jsem je v zimě. Bohužel to rostliny nezvládly, kmínek v podstatě uhnil, i když nebyl zaléván. Poradí někdo, co by to mohlo být?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika