co je to za květinu?



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
Daniela. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1262) - 204.208 (?) 
14.12.2008 21:36

Lenčo, přesně tuto kytičku mám doma. Mám jí vyvázanou ke drátěnému kruhu a roste stále dokola.  Vždycky jsme jí říkali voskovka. Zdravím - Daniela.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
preclik - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (129) - 175.134 (?), 14.12.2008 22:00

Voskovek je tedy asi opravdu spousta, ale tohle mi jako voskovka - tedy ta klasická - nepřipadá. Moje voskovka vypadá takhle. A skutečně nemá ty úponky. A ještě mi přijde, že stonky jsou u voskovky více jakoby dřevnaté.

voskovka, květ
voskovka, květ
listy voskovky
listy voskovky
listy voskovky
listy voskovky
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
romila - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (914) - 53.50 (?), 15.12.2008 13:11

Ano, mám úplně stejnou a krásně vonící. Pokud je květů hodně, tak někdy až nepříjemně omamně. M.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
lenča* - (6) - 110.152 (?), 15.12.2008 17:39

voskovku mám, přesně takovou, taky kvete, ale tahle neznámá jí moc podobná není... voskovka má po dvou listech, tato tři. Uznávám, že listy podobné jsou. Stonek je dřevnatý, tato kytka to nemá. Jediné, co by to rozluštilo by bylo, kdyby kvetla, ale otázka je, jestli vůbec kvete... :-(

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 186.98 (?), 16.12.2008 7:37

Určitě kvete, možná ale musí mít nějaký podnět, nebo musí narůst. Nemá náhodou u země nějakou ztlustlou bází?

Já už fakt nevim, z Misouri bot. garden mi někdo akurát napsal, že by to mohla být mučena... což nám vůbec nepomohlo.

Karlos.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 186.98 (?), 17.12.2008 10:17

Zvláštní náhoda stála za tím, že jsem tuto rostlinu včera viděl na vlastní očka, ohmatal si ji a po té nařízkoval.

Je to fakt zvláštní kytka, stonek je čtyřhranný, listy jsou velmi sukulentní, šťavnaté a masité, na spodu světlejší s nepravidelnou žilnatinou.  Vzhledem připomínají listy pepřinců (Peperomia). Většinou jsou po třech, bývají však i po dvou, nebo po čtyřech Otázka je jak je to s těmi úponkami, teď jsou všechny seschlé. Je to pravá úponka, nebo jakási modifikace kořene, haustorium? Zvláštní je že tato rostlina si klidně roste směrem od okna do místnosti, jakoby ji zdroj světla moc nezajímal. Listy jsou velikostně závislé na osvětlení. Ty ve stínu jsou malé a úzké, ty na světle velké asi jako listy voskovky. Kvést to prý nikdo neviděl, a to ji ta paní má v kanclu asi tak 4 - 5m dlouhou.  Historie prý je taková, že to kdosi donesl z dovolené v tropech a umožnil šíření mezi kytičkáře. Pokud bych si měl typnout čeleď, tak by to asi byly Piperaceae, ale těžko říct, když nikdo neviděl květ, třeba je to něco úplně extra.

pár fotek: 

http://img19.picoodle.com/img/img19/3/12/17/f_Nazdim_c0e69d0.jpg
http://img37.picoodle.com/img/img37/3/12/17/f_blik1m_eeefa41.jpg
http://img34.picoodle.com/img/img34/3/12/17/f_blik2m_24b561e.jpg

Karlos (už docela zblblý)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
new dawn - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (309) - 176.18 (?), 21.12.2008 0:42

Dobrý den - Karlosi, na ty Vámi uvedené stránky se nějak nemohu dostat :o((Ale aniž jsem věděla, že Vás napadly pepřince, vyfotila jsem jeden svůj, protože má většinou také po třech listech - někde dva, někde čtyři - a docela mi tu "neznámou"připomíná, ale nemá ty příčepivé kořínky. Taky byl původně přivezený, prý z Nového Zélandu. Že by nějaké pepřince občas vytvářely kořínky na uchycení? Jsem moooc zvědavá, jestli se podaří totožnost "neznámé"zjistit - na Vámi uvedených stránkách to není? Zdraví Lída

Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 93.79 (?), 22.12.2008 10:04

Možná by nebylo od věci poprosit pana ředitele Haagera z botanické zahrady Teplice, má na stránkách zahrady místo pro dotazy a je velmi vstřícný, mám s ním dobrou zkušenost. Musím říci, že se přikláním k nějakému druhu mučenky, také je jich moc. Ale možná...

Zdravím

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 83.87 (?), 3.1.2009 15:03

Není to ani voskovka ani mučenka, je to gloriosa rothschild

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 83.87 (?), 3.1.2009 15:17

Žádná záhada to není. Není to ani mučenka, ani voskovka.

Jedná se o gloriosa rotschild, patří do rodu liliovitých, mám doma dvě barevné varianty.

Rostlina vyrůstá brzy na jaře z hlízy, na zimu zasychá. Většinou zaschne i stará hlíza, naroste však jedna až dvě nové. Na zimu je vyndejte z hlíny, a nechte v temnu a chladnu přezimovat. Na jaře zasaďte. Je to liánovitá rychle rostoucí rostlina (není problém metr za týden), potřebuje nutně ke svému růstu oporu.

Obrázek najdete zde www.baldur-garten.de/produkt/39036/detail.jsf

Přeji hezký den, Věra

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Úprava vody magnetickým polem12:13
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?10:37
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika