Citron z pecky



jitule123 - (10) - 224.19 (?) 
22.9.2010 19:45, zobrazeno: 16597x

Dobrý den na jaře jsem zasadila 3 pecky z citronu roste mi z toho krásná rostlinka ted jí mám postavenou za oknem a daří se jí dobře.Ale jak o ní pečovat ted na podzim a v zimě? Zalívám jí tak jednou za týden nemáte s tím někdo nějaké zkušenosti.Zasadila jsem 3 pecky a mám 3 rostlinky v malém květináčku viz.Foto mám to přesadit nebo můžou být všechny u sebe.Děkuji za odpovědi Jitka

Citron
Citron
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Rigil - (19) - 165.53 (?), 27.12.2010 14:55

Dobrý den, taky jsem si vypěstoval citron ze semínka, a mám ho pořád v místnosti, kde se trochu topí (teplota kolem 20 stupňů), zálivku neměňte a to přesazování, bych nechal raději na jaro, musíte opatrně rozdělit kořeny, aby se moc nepoškodily, propláchnout kořeny a potom přesadit do květinové zeminy a nechat na světlém místě, a když začnou růst, dejte je letnit, prospívá jim k růstu.

Vašek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 230.216 (?), 27.12.2010 16:38

Dalsi alternativa, je nechat si jenom tu nejsilnejsi rostlinu (uprostred?) a ustrihnout ty dve slabsi. Presazeni by bylo asi o neco jednodussi a stromek, poroste ryhlejc ja myslim. Ale, riziko je, ze kdyby Vam nahodou nekdy po presazeni zahynul tak nebudete mit nic. Tudiz, rada pana Vaska je asi rozumnejsi.

Citrus je zajimavy tim, ze z jedne pecky muze vyrazit nekolik rostlin a nektere budou 100% kopie plodu ktery jste zasadila ale nektere ne. V kazdem pripade budete mit citron i kdyz to asi bude trvat 10-15 let nez bude kvest, zalezi na typu. Naroubovany plodi za 4-5 let. Ja pestuji 'Myers' citron, ma hezky vonave listy, ale ostre bodaky 10 cm dlouhe.

PS: Podle fotky ja myslim, ze presazeni -kdybyste si nechala jenom jednu rostlinu - by asi mozna letos nepotreboval. Pridala bych jenom vice substratu (trochu pisku by asi neuskodillo). Spise by mu neuskodilo vic svetla/slunce. Kozicka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika