Přesazování datlovníku



host - 76.122 (?)
6.10.2008 19:11

S tim kořenem je to pravda, mě se vytlačuje z květináče tak že ani nejde pořádně zalejt.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
            
sengge - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (281) - 114.115 (?), 6.10.2008 18:47

Datlová semena klíčí velmi dlouho, až několik měsíců, tak se nelekejte, že se po zasazení dlouho nebude nic dít.

Kdesi kdysi jsem dokonce četla radu, že by se před sáztením pecka měla na hladké straně (na opačné než je zářez) opilovat, aby se tam ztenčila slupka. Prý to pomáhá k rychlejšímu klíčení. Nevím, nezkoušela jsem to, datlové palmičky mi vzešly asi za 3-4 měsíce i tak.

Jinak datli se doporučuje sázet do úzkého vysokého květináče - v zemi původu musí najít vodu někdy hodně hluboko a má tedy dlouhý kořen.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 76.122 (?), 6.10.2008 19:11

S tim kořenem je to pravda, mě se vytlačuje z květináče tak že ani nejde pořádně zalejt.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 99.33 (?), 8.10.2008 11:05

Prosím o radu, zda mohu nyní přesadit datlovník, dostala jsem ho a nemá skoro žádnou hlínu děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 143.205 (?), 8.10.2008 11:10

já tedy nevím, ale z čeho by měl žít, když ne ze země? 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 117.119 (?), 8.10.2008 12:16

Já myslím že byste ho přesadit klidně mohla. Ale zkuste ho vyjmout z květináče tak abyste nepoškodila kořenový systém, prostě ho jenom vyjměte a dejte do větší květináče. Jinak s přesazováním palem, to není vždy složité, když se dodrží základní rady při přesazování, mohou se palmy přesazovat vod února do listopadu jako na běžicím pásu. Já už jsem třeba letos dvakrát přesazoval jednu atu samou palmu, protože rostla neúměrně rychle

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 99.33 (?), 8.10.2008 14:13

děkuji za odpověď a ještě poprosím o těch pár dobrých rad nikdy jsem takovou rostlinu neměla, tak abych jí neublížila děkuji Vám

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 117.119 (?), 8.10.2008 20:30

no hlavně záleží na dobrém poměru zeminy (písek, rašelina,substrát pro pokojovky nebo cokoliv v čem jsou nějaké živiny) v poměru 1 : 0,5 : 1. Po přesazení zalít až následující den, a to jen rozumně. Je i důležité aby substrát měl pokojovou teplotu. Když rostlinu přesadíte, tak aspoň 14 dní ji nevystavujte přímém slunci, ale to v tutom období nehrozí. Jinak ještě mohu poradit, při přesazování na jaře se mohou datlovníku přistřihnout kořeny, to se dělá v případě velkých rostlin a když chcete aby se vešel do původního květináče. Ale to spíš dělají zkušenejší pěstitelé

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 9.81 (?), 15.1.2009 13:56

Ja ho presazovala i v zime kdyz nebyl cas pres rok, byl nadherny vubec mu to navadilo je to nenar.palma vyschla kolikrat a prezila, v lete venku, v zime doma, uz ji nemam, musela jsem ji dat pryc, byla uz prilis velka zabirala nam pul pokoje-ne maleho-

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 219.249 (?), 31.10.2009 11:29

Sem začátečník, s palmama nemám moc zkušeností, ale datlová semínka mi vyklíčila za patnáct dní

Semínka sem zasadila do plastové vaničky od rajčat, rašelinu vlhčila, přikryla folií a nechala na radiátoru... Nicméně, vůbec sem nečekala, že by tak rychle vyklíčili..semínka žumary nízké dokonce po deseti dnech... jeden den sem je nechala ve vlažné vodě a poté zasadila... Myslím si, že hlavní roli v klíčení hraje teplota půdy a vlhkost... Semenáčky teď moc nezalívám, aby nezplesnivěly...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 39.104 (?), 15.1.2009 17:38

Osobní paktická zkušenost kytičkáře, kterému vykvetla doma dracéna a kroton (což se tvrdí, že v kultuře nejde) - třicet let jsem ze semene piplal datlovník, při přesazování jen lehce rozplétal kořeny, vystřihal ty odumřelé a napůl shnilé - řídil se radou starého táty. Táta zemřel a já chtěl být chytřejší, dal jsem si podobným chytrolínem poradit a kořeny nejen ošetřil ale i zkrátil asi tak o čtvrtinu. Za tři měsíce jsem z paneláku místo dvaapůl metrové palmy vynesl suché koště. A to jsem na kytky opatrný, míchám jim zeminu podle podínek původních stanovišť. Takže moje rada neřezat, jen vystřihat mrtvé.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?14:48
Kouří do místnosti29.5.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.5.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika