Prečo mi nerastie Cycas?



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                     
lea. - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (459) - 31.192 (?) 
22.6.2012 10:59

Dobrý den, v jakémsi supe hyper marketu jsem zakoupila cyka a sloní nohu. Jsou v umělohmotných květináčích. Zalévám málo, ale i když už zaleju, voda substrátem jen proteče a zalití není vidět ani na povrchu..Zároveň se substrát nějak odchlipuje od květináče, vzniká mezera mezi substrátem a květináčem. Mám cykas a sloní nohu přesadit do substrátu pro palmy nebo kaktusy nebo to neřešit?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
host - 63.6 (?), 22.6.2012 22:07

Obě tyto rostliny nesnáší přemokření. To co ale popisujete vypadá na přeschlý substrát, takže vodu při zalití nepojme a rostliny mohou trpět suchem. Doporučila bych rostliny i s květináčem ponořit do vody, aby se substrát důkladně nasákl. Potom nechat přebytečnou vodu vytéct a potom už zalévat podle potřeby, tedy po proschnutí substrátu, nikoliv přeschnutí. V misce by nikdy neměla zůstat voda déle než hodinu

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
lea. - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (459) - 31.192 (?), 23.6.2012 15:57

Moc děkuji za reakci. Dne jsem provedla nouzovou akci a kytku i se substrátem v jednom kusu vytáhla z květináče. Sloní noha byla naprosto vyschlá, vrátila jsem ji do květináče a ten opatrně namočila do dešťovky tak, aby voda protekla horem. Cykas oproti tomu měl spodní část substrátu mokrou, takže jsem ho jen vrátila do květináče.

Také sloní noze začaly na jižním okně osychat konečky, asi jí vadí přímé slunce

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 63.6 (?), 23.6.2012 16:31

Slunce, pokud je na ně zvyklá, by vadit nemělo, je to suchým vzduchem, rostlina to dělá běžně. Suché konečky odstřihněte, je to spíš kosmetická vadasmiley

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
lea. - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (459) - 31.192 (?), 23.6.2012 20:02

Zakoupeny předcrying pár týdny a mám podezření, že kytky z těch marketů opravdové slunce neviděly

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 167.158 (?), 6.7.2012 17:24

Dobrý den,

dnes jsem si všiml že vedle hlavního kmene začaly z hlíny rašit nové listy cykasu. Chtěl jsem se zeptat jestli je to normální nebo se popřípadě něco stalo s hlavní rostlinou a začala se "zachraňovat" růstem odnoží???

Ještě bych se zeptal jestli je nechat normálně růst a později odnož odříznout nebo nevadí pokud tam budou růst. Moc se mi nechce jít do vyndávání cykasu z květináče. Mockrát děkuji Honza

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Teta Jana - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (289) - 143.28 (?), 5.9.2015 13:22

Taky mi dlouho nerostl Cykas a tak jsem mu dala poslední šanci. Vynesla jsem ho ven do stínu vrby a nechala napospas živlům. Zdá se, že mu to prospělo a vyhodil nové listy.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 178.38 (?), 5.9.2015 21:55

No krása, to je pěkný pěstitelský úspěchyesNa cykas bych si netroufnula vůbec(ani nemám podmínky)ale asi bych to s těma svýma různýma chcíplotinama, měla taky zkusitwink

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika