Phoenix roebelenii - usychání konců listů



host - 114.90 (?) 
2.3.2013 12:36, zobrazeno: 31728x

Dobrý den,

prosím o radu. Máme doma dva a půl roku palmičku Phoenix roebelenii, stojí pořád na stejném místě, na chodbě blízko okna, teplota zde je stálá. Palmu jsme nepřesazovali. Asi tak poslední čtyři měsíce jí začaly usychat konce listů a uvadat celé listy ve směru od spodu. Navíc hnědnou i nové listy, které rostou od středu rostliny.Péči věnujeme palmě pořád stejnou, zaléváme ji jedenkrát týdně, voda v květináči nestojí. Nevíme, jestli zalévat měně, nebo více.

Děkujeme za tipy, jak se o palmu postarat, aby nezvadla úplně a zase se jí dařilo. Díky.

Phoenix roebelenii - usychání konců listů
Phoenix roebelenii - usychání konců listů
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 191.235 (?), 18.1.2014 13:40

Dobrý den, mám ten samý problém a nikde na internetu jsem nenašla radu, jak palmě pomoci. Předem mnohokrát děkuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 248.43 (?), 18.1.2014 18:10

Jestli stojí v teplé místnosti, tak má suchý vzduch. Moje je letos na zimu v místnosti 20°C a je OK, předešlé roky mívala v zimě tak 17-18°C.   Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
ivan z okénka - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (800) - 165.42 (?), 19.1.2014 11:37

Jestli hnědnou mladé listy, chtělo by to, podívat se jestli není ucpaný odtokový otvor v květináči. Usychající konečky listů bývají reakcí na nedostatek draslíku - ten neumožní plné vyzrání konečků listů a ty v sušším vzduchu zasychají. Jestli žloutnou staré listy, může být příčinou další nedostatky ve výživě - ze starých listů se přesunují pohyblivé živiny do listů mladých. To pak nastává situace, kdy za každý nový list odejde jeden starý. Ta fotka by podle mě napovídala na přechodné přelití.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika