dracaena massangeana



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
      
host - 176.18 (?) 
24.11.2009 18:59

Nedrží se vám tam voda?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
         
host - 245.20 (?), 15.6.2010 16:15

Já vás prosím muže se dracena pěstovat venku když ne tak mi prosím nabýdněte palmu která dobře roste i venku děkuji moc za odpověd Jana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Zuzkanka - (4) - 1.20 (?), 20.1.2011 10:06

Zdarvíčko,

tuto palmu jsem si koupila vloni v srpnu jako naprostý květinový laik. :) Mám ji u sebe v práci a daří se jí skvěle. Zatím jsem ji ani nijak nepřihnojovala.

Denně ji rosím, nevím, jestli rosit častěji nebo to tak stačí. Některé listy mají suché špičky, ale to je tak max 5% ze všech.

Zalévám ji tak jednou za týden až 10dní tak, aby v misce nestála voda.

Na kmínku začínají vyrážet nové výhonky. Na tom menším 3 a na tom větším se zatím klube jeden.

Žádnou zvláštní péči kromě denního rosení a občasného zalévání jí neposkytuju. Nemyslim si, že by byla nějak náročná na pěstování.

Kolegyně si ji kupovala ve stejný den jako já a má ji celou úplně žlutou a nevíme, čím to je. Přelitá určitě není. Ale má docela tmavý byt, tak nevím, jestli to není nedostatkem světla.



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
lea. - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (459) - 114.37 (?), 20.1.2011 11:52

Zuzano, je opravdu krásná a daří se jí. Ty suché konečky znamenají suchý vzduch, rosení pomáhá, ale ne úplně. Vůbec to něřešte.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Zuzkanka - (4) - 84.242 (?), 23.2.2011 20:35

Aleno, diky moc za pochvalu. Jsem na ni opravdu pysna. :) Jen mi posledni dobou dela trochu starosti. Listy, co nove rasi ze stredu, tak zasychaji. Nechapu proc. Zalivku nema velkou a ani malou, rosim kazdy den.. Netusim, co by ji mohlo chybet..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Úprava vody magnetickým polem12:13
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?10:37
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika