dracaena massangeana



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
host - 60.185 (?) 
18.8.2009 16:42

Dobrý den, potřebovala by jsem poradit, moje kytička má ze spodu listů sem tam nějaké mušky. Můžete mi poradit co snima? Nevím jestli jsou to škůdci a nebo je to normální?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
adri - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (263) - 64.146 (?), 18.8.2009 18:19

Vlozte sem fotku, z popisu typu "nejake musky" toho asi nikto moc nepochopi... adri

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 41.115 (?), 25.9.2009 12:50

Rastlinku mám už skoro dva roky a v jednom čase mala aj ona mušky. Nasťahovali sa tam keď zemina bola veľmi vlhká, treba dávať pozor, aby sa neprelievala. Vyskúšala som na ne všetko ale nakoniec som ju polievala pár týždňov zospodu a oni vymizli.

Ja mám naopak iný problém, rastlinka má strašne veľa výhonkov a neviem ako ich odtrániť. Treba ich len odrezať a zaliať voskom alebo...? nemá s tým niekto skúsenosť? Ďakujem

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 137.13 (?), 27.8.2010 8:58

Dobrý den,

kupodivu mi kytka prospiva uz 5 mesicu, i po presazeni. Chtela jsem se zeptat, mam dva stonky-kmeny, jestli je mozne je od sebe oddelat a dat zvlast do dvou kvetinacu a co delat s dalsimi vyhonky, ktere mi narustaji, stli je zanechat, nebo je uriznout? Nerada bych tuto krasnou kvetinu zrusila..

Dekuji moc za jakoukoli radu a vase zkusenosti!

Gabriela

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 107.253 (?), 21.6.2011 9:26

Ahoj Moniko.,

když tak pěstuješ tyto rostlinky, chtěla bych se Tě zeptat na radu.KOupila jsem si ji v neděli a jelikož byla v obyčejném plast.květináči, tak jsem si přikoupila krásný keramický, ale zapomněla jsem na to, že nemá dole dírku.Můžu takto dracenu přesadit, nebo musí mít květináč s dírou?

Děkuji za radu Marie

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 63.6 (?), 21.6.2011 21:29
Ahoj, sice nejsem Monika, ale pokusím se odpovědět. Rostlinu vlož i s plastovým květináčem do keramického obalu. Je vhodné, když květináč nesedí na dně obalu, pokud ano, dej dovnitř třeba oblázky, nehrozí potom přelití a uhnívání kořenů
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 12.204 (?), 21.12.2014 13:56
Holky a co by jste poradily mě :-(, žloutnout a usychaji mi listy čim dál víc.Nemyslím si že bych ji zalevala moc, nebo málo.Tak 1x týdně 2dc asi.Nevíte čím to může být na světle je mám ji asi 2 měsíce a nechci o ni příjd.Budu ráda za každou radu.Děkuji :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
lena1984 - (1) - 40.240 (?), 23.11.2010 9:43

Dobry den, je toto dracena massangeana?

Muzou se ty tri kminky od sebe oddelit, presadit kazdy zvlast?Mam take problem s hnednutim spicku listu a nekde i na stranach.Cim to muze byt?Bohuzel nemam v mistnosti moc denniho svetla a nevim kam jinam ji dat, aby mela potrebne teplo.

Cim muze byt zpusobeno hnednuti listu a jak zalevat?Rovnou do substratu?Dekuji Lenka

dracena massangeana
dracena massangeana
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 230.216 (?), 23.11.2010 18:24

Lenko,

ano, vypada to na Dracaeana fragrans 'Massangeana' i kdyz si nejsem 100% jista neb prostredek listu je vetsinou o neco zlutejsi, ale to muze byt fotkou. S tim svetlem to neni moc veliky problem, ona se prizusobi, ale poroste pomalejc.

Hnede spicky listu vetsinou znamena moc soli v substratu, coz muze byt hnojenim nebo i kvalitou vody. Nehnojte v zime a proplachnete kvetinac vodou. Kdyz to nepomuze, zkuste obcas proplachnout kvetinac destovkou nebo destilovanou vodou. Jinak vypada zdrave.  zaleJiste, zalevat rovnou do substratu, a mezi zalevanim nechat substrat vyschnout. (Nemela by sedet ve vode). Nektere draceny se propaguji s kminku ale 'Massangeana' se vetsinou propaguje tak, ze se rozreze ten kul a zasadi do vlhkeho pisku a nove rostliny vyrostou kde rostly stare. Trva to par tydnu nez zakoreni. Ale, je dost pravdepodobne, ze 'Massangeana' zakoreni i z kminku. Zkuste to. Na propagaci je potreba teplo, takze v lete. Snad   to trochu pomuze.Kozicka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 3.6 (?), 24.11.2009 8:51

Přidal bych svůj dotaz.

Máme doma krátce zde uváděnou Dracaenu Massangeanu a problém s ní je, že nám hodně zapáchá.Zápach jde především z míst kde vyrůstají listy-z toho jakoby kalichu.Nejhorší je to, když člověk přijde po práci domů, v pokoji to jde hodně cítit. Ty samé rostliny mají u nás v obchoďáku a tam jim nesmrdí.Čím by to mohlo být.Něčím ji pohnojit nebo povrch rosliny něčím omýt, jak se toho zbavit.

Děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Úprava vody magnetickým polem12:13
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?10:37
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika