datlovník



Žanpet - (22) - 236.76 (?)
14.11.2008 15:00
ja mam dlatlovniky ze semen... no rada nad zlato pred vanocnich trzich se nejvice objevuji datle... vy si rekne ze jsou uz seminka z datli nepouzita... ale staci je vyloupatna nekolik dni dat do sklenky z voudou a pockat... oni trochu zmecci seminko a u nektery za chvili uvidite klicek a to semeno vytahnu aby zbytecne ve vode ten klicek nechnil a zasadim do kelimku a ruzne a prikryju sklickem nebo sackem... a obcas odkryt na provetrani ale jak zacne rasit zelene listecky prikryvka uz je zbytecna,,,, mam jich nekolik tak pisu ze zkusenosti
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
                     
host - 76.122 (?), 4.9.2008 17:38
Zajímalo by mě jak jste na to přišla. Vzhledem k tomu kde roste musí být jasné že rosení je úplný nesmysl.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
goldenka21 - (16) - 52.72 (?), 5.9.2008 9:34

na internete je hromada stranek kde radi ze se ma rosit

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 76.122 (?), 5.9.2008 12:08
Jo, jenže tohle je nějakej trpasličí datlovník někde z JV asie. Pokud máte datlovník normálně ze semínka z datle, tak to bude Phoenix dactylifera, kterej roste v oázách a na okrajích pouště.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
goldenka21 - (16) - 52.72 (?), 6.9.2008 11:36

popravdě řečeno ani nevím co mám za druh.Dostala jsem ho jako dárek a popiska k němu nebyla.Myslela jsem si že by šlo o ten datlovník kanárský.Dá se to nějak zjistit? U kmene má takový ostrý trny.Zrovna včera jsem se o tom přesvědčila když jsem mu ořezávala ty poškozený listy.Koupila jsem ten postřik a hned ho aplikovala píší že se to má opakovat tak budu muset za čas znova.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 76.122 (?), 6.9.2008 14:36
Ani ten nerosit.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Žanpet - (22) - 236.76 (?), 14.11.2008 14:53

Zdravim... Mozna vam prijdu jako amater... ale ja mam datlovnik uz pres 2,5m--- a ja ho nijak nehnojim... jestli mam byt uprimna tak ja ho z jara co dva roky presadim kdyz vymenuji zeminu... ale treba kdyz vidim ze zacina byt kvetinac mally tak i co rok presazuji a micham substrat se starsim kravskym hnojem... a spise prihrnuji zhora novou zeminu.. a zalevam jednou tydne ale ne moc.. zjistila jsem ze to nema rado dost vody.,,tak nekdy dostane zalivku co 14 dni... v kvetnu mu vzdy ze dva az tri listy od spoda odstrihnu.. nerosim ho jen obcas utru prach... a do kvetinace davam vzdy nove oblazky nebo drceny mramor ono to drzi vlhost hliny...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Žanpet - (22) - 236.76 (?), 14.11.2008 15:00
ja mam dlatlovniky ze semen... no rada nad zlato pred vanocnich trzich se nejvice objevuji datle... vy si rekne ze jsou uz seminka z datli nepouzita... ale staci je vyloupatna nekolik dni dat do sklenky z voudou a pockat... oni trochu zmecci seminko a u nektery za chvili uvidite klicek a to semeno vytahnu aby zbytecne ve vode ten klicek nechnil a zasadim do kelimku a ruzne a prikryju sklickem nebo sackem... a obcas odkryt na provetrani ale jak zacne rasit zelene listecky prikryvka uz je zbytecna,,,, mam jich nekolik tak pisu ze zkusenosti
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 117.119 (?), 15.11.2008 9:27
Ne kdepa, amatér by nevypěstoval 2,5 metrový datlovník. Ale musím říct že jste si minimálně dvakrát protiřečila... Nejdřív řeknete že jste zjistila že nemá rád dost vod, a pak se přiznáte že mu tam dáváte oblázky na vlkost. To samý s hnojením, nejdřív řeknete že ho ani nijak nehnojíte a pak se přiznáte že mu půdu mícháte s kravským hnojivem. Jen se nemusíte ostýchat a klidně jste to mohla říct na rovinu:-) A když se vám takhle daří není co dodat, jen jste klidně mohla vložit nějaké foto aby sme vám věřily:-)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
romila - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (914) - 88.229 (?), 15.11.2008 10:49

Já jsem to pochopila tak, že pí Žanpet sice zeminu míchá s kravským hnojem, ale pak 2 roky do dalšího přesazování už nepřihnojuje. Rovněž s oblázky a mramor. drtí, kterou dává nahoru na zeminu, aby tak rychle nevysychala, protože pak stačí zalévat 1x týdně, někdy až po 14 dnech. M.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Žanpet - (22) - 236.76 (?), 15.11.2008 18:18
s pani M.R bych souhlasila, protoze me asi nejlepe z vas pochopila... opravdu nehnojim jen u presazovani... a foto pridam az bude vice mista u mne... mam tam vice takovych jinych rostlin a palem na prezimovani,,, jinak je pak vyndavam na balkon a terasu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika