Cykas - dotaz na pěstování



Stránky: 1,  2,  3   
hanaper - (19) 
27.5.2002 11:00, zobrazeno: 113348x

Prosím o radu, jak pěstovat cykas. Máme ho již druhý rok, první rok rostl poměrně dobře, jen při větším zalití kroutil konečky listů nahoru. Po omezení zálivky to již nedělal, ale po přesazení mu vymizela ta typická tmavě zelená barva, zesvětlel až téměř do žluta. Nové listy začaly růst poměrně rychle, ale taky nejsou úplně v pořádku. Některé jakoby zakrněly. Poradí mi někdo, v čem je chyba? Špatná zemina, nebo málo živin? Děkuji.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host, 27.5.2002 12:54
Problém bude s nadměrnou zálivkou. Rostlinu vyjměte z květináče a zkontrolujte stav kořenů. Špatné odstraňte. Přesaďte do nové zeminy s dobrou drenáží. Cykasy mají řepovité kořeny, které jsou citlivé na přelití.

Pavel Rezl
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 34.139 (?), 10.6.2006 18:44
Při rašení nových listů cykas potřebuje !!!HODNĚ!!! světla, nejlépe u jižního okna možná snese i přímé slunce
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 165.197 (?), 30.6.2006 13:38
Cykas každý rok dávám po zamrzlých ven do polostínu. Několikrát se mě stalo, že téměř zdechl přes zimu.  Upravovali jsme byt a cykas byl celou zimu v tmavém koutě bez zálivky.  Když jsem ho dávala ven byl bez listů a ořech byl suchý a zaplesnivělý. Venkovní prostředí, ale s ním dělá zázraky. Zkuste to. I nové listy rostlé venku jsou pevné a temně zelené. V místnosti mají tendenci přerůst ostatní listy a třásně bývají měkké a světle zelené. Mimo to , listy cykas vyhání pouze jednou za rok.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 224.242 (?), 14.2.2007 12:32

Zajímalo by mě, jak cykas přesazovat. Kdy, do jaké hlíny apod. Věřím, že mi poradíte.

Děkuji Váňová Lea

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 73.47 (?), 9.11.2007 18:13

Prosím o radu! Mám cykas a během 14 dnů mu rychle vyrostly uprostřed dva listy. Tedy vypadalo to jako listy, ale během dalších týdnů začaly žloutnout a vadnout. Ostatní listy jsou,ale stále krásně zelené? Napadlo mě, že by to mohly být květy. Nemá s tím někdo stejnou zkušenost? Může cykas kvést?

Děkuji Jordánová

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
bucko - (48) - 225.4 (?), 9.11.2007 19:11
Mnoho info nalaznete zde: http://cs.wikipedia.org/wiki/Cykas_japonsk%C3%BD J.Bučko
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 131.252 (?), 30.1.2008 15:12

Dobrý den, mám také problém s Cykasem, nejdříve začali žloutnout listy ze spoda a teď už jsou položluté všechny, problém je prý se zálivku, nemá ráda moc mokro u mě to bylo spíše naopak, mokrá nebyla, zalívám jí málo, už jsem jí i přesadila, ale pořád je stejná napůl žlutá, chtěla bych vědět jestli se ještě vzpamatuje, když mám všechny listy položluté, nevím co s tím. Mám jí už rok, listy má asi půlmetrové, takže jí nebude jenom rok, ale nové listy ještě neměla??? Nevíte proč?? A hlavně co s tím žloutnutím??? Děkuji Hruškovcová

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 81.179 (?), 31.1.2008 18:25

Cykas je dosť náročná rastlina, potrebuje ale hlavne sucho a to doslovne, ale aj dosť svetla. Dajte ho niekde k oknu a vôbec si ho nevšímajte, zalievať nemusíte aj 3-4 týždne, zemina môže byť aj úplne preschnutá a potom ho dosť naliať a zase si ho nevšímať, najviac mu škodí častá zálievka, je to rastlina ktorá pochádza s tropockých oblastí, tak jej to tu treba aspoň trocha prispôsobiť. Ja ho mám už asi siedmi rok a je krásny, sem tam ho aj prihnojím obyčajným hnojivom na zelené rastliny.---anina

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 71.175 (?), 3.8.2011 17:14
na to jsou skvělé tyhle stránky, tam je ta hlína popsaná: http://www.cykasy.cz
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika