Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:
Dobry den, samozrejme si vzpominam na Vasi fotku "dzungle", nadhera.Jak jste zminovala ty citrusy, tak se taky musim pochlubit :-) Vzdy kdyz jsem kupoval mandarinky nebo cokoliv na jidlo, tak to bylo plne pecek a obvykle ne moc chutne :-(No a kdyz to koupim za ucelem ziskani pecek, tak ANI JEDNA! :-(viz nekolikate ruzne velke ci jakostni mandarinky a vsechno bez pecek alespon ze chutove dobre.Zkusil jsem grepy - opet bez jedine pecky, Dale pomelo v nem bylo asi 30 pecicek ve tvaru trojuhelniku, bohuzel VSECHNY tak male, ze byly nevivinute, takze pomelo taky nebude :-(, opet vice koupenych grepu ci pomela nepomohlo k ziskani dobre ci jakekoliv pecky.S pomeranci jsem mel stesti trosku vic, ale zasadil jsem je teprve 11.6., takze je jeste brzy.Zato u citronu vyklicilo tak 80 % pecek, dva klicky pak zacaly ihned zloutnout a po ustrizeni a znovuzasazeni se jiz na povrch nedostaly, ale ostatni se maji k svetu.Zkusil jsem i kumquat.Pro sladkou chut tenke slupky, ktera je pod kurou a kterou je obalena kysela duznina jsem zkusil zasadit kumquat.Snad casem vyroste vic a treba pujde naroubovat koupenou bonsaji co se prodava kolem 1000,- i s rostoucimi plody :-).Zkousel jsem to davat do MOJITA misto nebo s Limetkou.U toho Kumquatu jsem zkusil jej poradne zalit, zakryt prusvitnou sklenici a dat na plne slunce.Zrejme kvuli tomu se na listu objevili zlute tecky, jako naka nakaza ci co :-o, ale po ustrizeni nakazeneho listu zacaly rust listky dalsi a nic se nesiri, samozrejme jiz bez prikryti sklenici.Bohuzel zadna limetka do obchodu dovezena nema jedinou pecku, coz me mrzi.Zkusil jsem zasadit i Fejchoa do kbeliku od KFC, klicivost temer 100%, bohuzel byly rostlinky napechovane tak blizko u sebe, ze jsme to zkusil presadit prilis brzy a to diky tenkym malym rostlinkam moc nevyslo (dost ulomenych korinku, takze zasadim do metroveho truhliku znova :-).Tamarillo prirusta pomalu, ale taky to jde a muj cil je vypestovat Passion Fruit.Sice je v tom silene pecicek, ale ta chut te duzniny je vynikajici.Salak roste SILENE POMALU, za pul roku z semene ci pecky vyrostl jen 5 mm max klicek a samozrejme pouze pod povrchem.Litchi skoncilo neuspechem.Opet temer nerostlo, nad povrch se me nedostalo zadne, ruzne pokusy s vlhkem a prikrytim igelitem zpusobily zplesniveni semen i s malymi max 1 cm dlouhymi klicky.Rambutan taky spatne, vsechna semena se me rozpulila presne na polovinu, zrejme nasilnym cistenim od duzniny a ta co se nerozpulila cistenim se rozpulila pak v hline :-(, no mam jiz 3 nova, tak uvidime, zrejme zkusim mene vody a ne tak umackanou hlinu.Kiwi zrejme zatim take nic.Pepino zacina pomalu rust (pokud to neni plevel), Physalis to same, tam to vypada ale na extremne mizernou klicivost a Karambola tam vim, ze zacinaji klicit pecky, ale na povrchu zatim nic. Seminka z kupovanych palem zatim nic, tam je brzy, i podle "navodu" to chce 1-2, mnohdy az 6 mesicu na vykliceni.Na vyklicene opuncie si asi jeste pockam :-(
Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 16 a číslo 13.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika