Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:
Dobry den, zajimalo by mne jak casto a jak presne rosite, zalevate a kde palmu mate, myslim hlavne na jare a v lete. Proc se ptam pochopite z prilozenych fotografii, nekde od 26.4 vyse najdete puvodni fotky, tak zkuste najit mezi nimi treba 5 rozdilu :-(... Ja jsem se snazil dodrzovat postupy zde uvedene, rosil jsem celou palmu, hlavne listy vicekrat denne.Rosil jsem dle fora i stonek, kokos apod.Vpodstate tim zateklo i do substratu, ale ze by substrat byl vylozene premokreny to zas ne.Palme couhaly koreny z puvodniho maleho kvetinace tak jsem ji presadil do vetsiho (ne o moc vetsiho.Vysledek cele akce vidite na fotkach, co nevidite je to, ze palma postupne od konce listu uschla pred ocima.Naopak mam pocit, ze jsem snad mel tu palmu obcas zalit normalne pouze do kvetinace a treba na par dni na ni zapomenout! Proc? Kdyz jsem ustrihnul vsechny listy, tak stonek stejne usychal, ale z obou stran (!), tedy i z vnitrku kokosu.Posledni pokus bylo ustrihnout jiz zeslably a ohebny kmen uplne a koukam, ze vpodstate misto odkud kokos klicil vcetne toho zacatku stonku bylo mekke, promacene - zase tolik jsem nerosil a nezaleval, nicmene tim rosenim stekla voda vzdy po stonku primo do kokosu. Podle me v ZADNE zemi kde kokos roste takova vlhkost vzduchu neni, obvykle tam temer vubec neprsi a kdyz tak vyjimecne a vydatne a pak dlouho nic... Proto by mne zajimalo co presne delate, ze Vase palma zije a moje ne.Zatim pokracuji v pestovani palmy z kokosu z Tesca, je jeste brzy na nejake zavery a na klicek, ale jedno vim 100% - pokud se to povede, tak palma bude muset hodne zkuhrat a vypadat hodne suse, aby nakou vodu uvidela, ne tak jako kaktus samozrejme, ale na naky roseni listu nebo nedejboze stonku a kokosu se 100 % vybodnu... Prijde me to jako, ze lidem co se snazili az moc aby se palma mela co nejlip to vetsinou prinese opacny efekt a naopak ti, co na palmu kaslou a malem siani nevzpomenou, ze ji maji, tak maji nejlepsi vysledky... Samozrejme pokud je pravdivy ten 2 mesicni cyklus palmy, tak se da rict, ze absolutne nezalezelo na tom co jsem udelal a palma to mela spocitane jiz v dobe kdy ji koupil Tesco... No jdu porilozit ty fotky a preji vsem, aby svoji palmu takhle nikdy nevideli :-o...
Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 13 a číslo 15.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika