Yuka žloutne



host - 152.136 (?)
1.1.2014 21:15

Dobrý den, posledních 14 dní mi začala juka žloutnout a rapidně vyholovat kmínek. Mám ji přes rok a stále na stejném místě. Listy začnou žloutnout a pak se na nich objeví flíčky.


Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                     
bea.bohacova - (1) - 54.43 (?), 13.1.2009 13:23

Dobrý den,

  kmen jsem zařízla a zjistila jsem, ze je uvnitr shnilý, po celé délce, tak nevím, jestli právě tohle není příčinou, proč mi kytka odchází. A hlavně to vypadá, že s tím už se opravdu nedá nic delat. Uřízlé konce jsem posypala rozdrceným uhlím, jak jsem se někde dočetla, a za pár dní se na všech udělala bílá plíseň, takže už podle mně zbývá Yuccu vyhodit. Co myslíte Vy? Děkuji za odpověď.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 222.6 (?), 26.2.2009 16:43

dobrý den,

dnes jsem si všiml, že naše yuka má na listech tmavě hnědé fleky a dokonce nový vrcholový list je u "kořene" také celý hnědý.Nemáte někdo zkušenost co s tím máme dál dělat.

Děkuji za rady.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 211.133 (?), 6.12.2009 14:44

yuka i kdyz uhnil vrsek pusti z korinku nove listy.Na jare mi uhnil vrsek asi yuka zmrzla, ulomila jsem vrsek a za mesic vyrostla krasna nova.Mam juk vice asi pet roku a jeste mi nekvetla.Cim to asi je. M.R.Prerov

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 200.129 (?), 16.4.2012 14:42

Dobrý den, již před 2 lety jsem dostala na vánoce tuto palmu - Yuku. Byla krásná, zelená, živá! Ale během doby co ji mám doma tak chátrá a chátrá... vypadá to že umírá. Celá postupně žloutne, listy jsou sklopené a rovněž se na ní vytváří jakoby bilý povlak. Nevím si s ní rady... dle rad z květinářství zalévám pouze do mističky, ne přímo do zeminy, 1 x týdně. Je v místnosti u okna... tak opravdu už nevím. Poradí mi někdo jak ji zachránit?

Přikládám foto.

Děkuji


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 152.136 (?), 1.1.2014 21:15

Dobrý den, posledních 14 dní mi začala juka žloutnout a rapidně vyholovat kmínek. Mám ji přes rok a stále na stejném místě. Listy začnou žloutnout a pak se na nich objeví flíčky.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika