Yuka žloutne



bucko - (48) - 227.3 (?)
26.11.2008 10:51
Na fotce je yucca elephantipes. Nechá se odřezat růžice a znovu zasadit.Holý kmínek můžete nařezat na cca 10-15cm špalíčky, po zaschnutí zasadit a ony znovu obrazí.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
bhrbkova - (1) - 4.10 (?), 7.1.2008 13:50, zobrazeno: 64332x

Dobrý den, mám velkou Yuku, které začínají žloutnout spodní listy na jednotlivých trsech nebo větvích (nevím jak správně to nazvat) a bojím se, že o ni přijdu. Můžete mi prosím poradit, co s ní dělat, abych ji zachránila? Přikládám dvě fotografie. Děkuji

Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 129.34 (?), 7.1.2008 16:39

Žloutnutí těchto spodních listů je celkem normální, vytváří se tak kmínek. Odřízněte je, už se nezazelenají. Juku bych dala na chladné místo - stačí 5-10 stupňů, omezila zálivku, ale hlavně bych vyhledala do nejsvětlejší místo, v tomto období je třeba maximum světla. Na "umření" ta Vaše rozhodně není, nebojte! Držím palce!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 3.1 (?), 30.4.2008 14:25

Dobrý den, koupili jsme chalupu, před kterou jsou vysázeny rostliny Yucca filamentosa. Bohužel, nikdo se o ně léta nestaral. Vypadají dost zanedbaně, ale středy mají kupodivu zelené a živé. Jakým způsobem Yuccu omladit a pomoci jí aby opět kvetla? děkuji za radu.LT

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 204.34 (?), 30.4.2008 16:14

Co je opravdu ošklivé - ostříhat, ostatní ponechat, případně trochu přihnojit.

Vyhubit případný plevel okolo ní. Zajistit dostatek slunce (pokud se případné okolní keře a stromy příliš rozrostly). Nechce moc zalévat, raději sucho. Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 204.34 (?), 2.5.2008 12:28

Ještě doplním, že u juk zpravidla růžice, která vykvete, následně odumře, ale z oddenků se vyvoří většinou nekolik dceřiných růžic - a tak pořád dál. Takže ty nejstarší, odkvetlé růžice ořezat celé, mladé ponechat. Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 3.1 (?), 5.5.2008 13:15

moc díky za radu!! vyzkouším a doufám, že se mi je podaří zachránit - vypadají dost houževnatě :-)). LT

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 54.43 (?), 31.10.2008 12:03

Chci se, prosím, poradit. V létě jsem dostala v květináči Yuccu, která se skládala ze tří kmínků. Všechny kvetly a vypadali nádherně. Jenže jsem jí přesadila, a připadá mi, že od té doby jí začaly žloutnout květy, a to nejprve na kmínkách nejmenších. Květ začína žloutnout od středu a pak jednotlivé listy upadají, stačí se jich lehce dotknout. Nejmenší kmínek uz je uplně holý (má zhruba 15 cm), a teď začínají žloutnout květy na dalsím kmínku (asi 30cm). Květy nejen žloutnou ze středu květu ale jsou na nich černo- šedé fleky, vypadá to jako nějaká plíseň. Bojím se, že mi takhle postupně "odejde" celá rostlinka. Nevím co s ní dělat. Mám jí v pokoji, kde se teď nedávno začalo topit, a jak jsem vyčetla výše, tato rostlina nemá ráda teplo. Ale co teď s ní? Mám jí zkusit přesadit, nebo jenom dát do chladu, nebo jí zasadit venku? Poraďte mi někdo, prosím. Za odpověd děkuji.        Beata

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 76.122 (?), 31.10.2008 13:46

Y. filamentosa patří jednoznačně ven. Jenž Y. filamentosa nemá kmínky, takže máte jinou yuccu. (pokud tedy "kmínkem" nemyslíte to na čem jsou květy)

Musíte zjistit co je to za druh.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 54.43 (?), 25.11.2008 12:02

Dobý den, jedná se o stejný druh Yukky, jaký je vyfocený na této stránce. Z rostliny jsem odstranila listy s šedo- černými fleky a použila jsem postřik BIOTON na padlý. Zdá se, že tento postřik prospěl, ale pouze rostlinám v jednom květináči. V květináči druhém mi rostlina chřadne před očima, dokonce zelené listy, které vyrůstají z kmínku, které do této doby rostly směrem vzhůru, začaly najednou růst směrem do strany, až se vyrvořil jakýsi kloub. Špatně se to popisuje. Na rostlině už mi zbyly asi jenom 4 listy. Kmen je zatím tvrdý, tak nevím, jestli nemám zelené, spíš sežloutlé listy užezat a dát rostlině šanci, jestly se sebere. Myyslíte že by to pomohlo zaříznout kmen? A co s rostlinou dále? Kmen se zařízne a nechá se v půde? Děkuji za odpověď.    Beata

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
bucko - (48) - 227.3 (?), 26.11.2008 10:51
Na fotce je yucca elephantipes. Nechá se odřezat růžice a znovu zasadit.Holý kmínek můžete nařezat na cca 10-15cm špalíčky, po zaschnutí zasadit a ony znovu obrazí.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika