Více kaktusů v jedné nádobě



Stránky: 1,  2,  3   
host - 8.2 (?) 
16.3.2010 13:20, zobrazeno: 39802x

Dobrý den,

mám doma cca 25 kaktusů, které každý podzim přenáším na zimní stanoviště a na jaře opět do zahrady. Napadlo mě, že bych všechny kaktusy zasadila do jednoho velkého květináče a udělala si takovou malou skalku. Prosím poraďte mi někdo, jestli je to možné a jestli bych tím kaktusům neublížila, to bych nerada!

Taky by mě zajímalo, kdy mám přesadit a kam je po přesazení umístit. Předpokládám, že bych mohla tak na konci března, ale nevím, zda je potom nechat v zimním stanovišti - tma a chladno.

Moc děkuji za každou odpověď a přeji kásný den!

Eva

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 176.18 (?), 16.3.2010 13:50

Mívala jsem kolem stovky kaktusů, každý zvlášť. Pak jsem je také sesadila po několika do misek. Zjištění : po jednom se lépe ošetřují, pokud něco chytnou, nenakazí se ostatní. Dále když pak vyrostou - jeden víc, druhý míň, lépe se po jednom přesazují. Už je nemám, darovala jsem je. Ale dle mé zkušenosti raději každý zvlášť....  A musela byste mít misku, ne květináč, tu hloubku země by kaktusy neprokořenily. Dolů samozřejmě drenáž. Jinak přesazování bych nechala až na konec dubna, pak dát na letní místo a v půlce května poprvé zalít vlahou vodou.  Zdraví Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
elfka - (47) - 105.44 (?), 16.3.2010 16:49

Kaktusy nie sú mojimi favoritmi. Pred cca 12 rokmi som zosadila do misky štyri druhy kaktusov / spolu ich bolo 7 ks /. Za ten čas tri druhy krásne narásli, hoci som ich odvtedy nepresádzala, len opunciám sa akosi nedarilo a postupne odišli.. Najvyšší má výšku okolo 1 m, najmenšie vpredu prevísajú cez okraj a každý rok majú záplavu sýtooranžových kvetov. Veľa miesta nezaberú a parádu narobia.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 8.2 (?), 17.3.2010 8:48

Děkuji vám oběma moc za odpovědi, ještě to zvážím, ale asi je do té společné misky přeci jenom přesadím, v každém případě se potom ozvu, jak to dopadlo :)

Děkuji moc a mnoho úspěchů... Eva

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Jiří Janča - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1578) - 48.243 (?), 17.3.2010 9:14

V čím větší nádobě kaktusy pěstujete, tím těžší je odhadnout frekvenci zalévání a je vyšší riziko přelití s následmým uhnitím kořenů i celých rostlin.

Nejjednodušší je pěstovat kaktusy jednotlivě v květináčích jen o 2-3 prsty širších než je průměr kaktusu - neplatí pro kaktusy rostoucí sloupovitě. V květináči této velikosti kaktus zem pěkně prokoření a tato ideálně vysychá. Kořeny kaktusů nesnesou stagnující vlhkost.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 8.2 (?), 17.3.2010 10:58

Děkuji moc za Vaši reakci, tak mě napadlo, co kdybych tedy kaktusy nechala v jednotlivých květináčcích, ale dala je do té větší mísy a mezi ně dala štěrk a různé kamínky, aby květináčky nebyly vidět, to by šlo? Ještě jednou díky moc za vaše reakce! Eva

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 21.12 (?), 5.6.2010 15:31

To je přesně ono, mám doma takovou velikou dřevěnou nádobu, do níá jsem nasypala písek a kamínky a v květináčích kaktusy. Pár větších kamenů a je to hezké, každý můžu zalévat zvlášť

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 235.249 (?), 17.3.2010 13:49

V čem je problém? Přes zimu nezalívat, přes léto když se začnou stahovat. Nevím jak by to větší květináč mohl změnit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Jiří Janča - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1578) - 178.81 (?), 17.3.2010 17:00

Když nevíte, tak se nedá nic dělat. 

Zalévat kaktusy během vegetace až tehdy, když se začínají scvrkávat je trápením rostlin......

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 235.249 (?), 17.3.2010 18:36

Kaktusy jsou k tomu uzpůsobené.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika