Vánoční kaktus



host - 4.182 (?) 
23.1.2013 17:46, zobrazeno: 5896x

Přinesla jsem si řízky vánočního kaktusu a asi po měsící a půl mi ve štamprli s vodou zakořenily. Nevím do jaké hlíny je mám teď zasadit a kde je mám pak umístit. Měla jsem tyto kaktusy z marketu a ikdyž jsem je zalévala málo, opadaly mi a zašly tak nevím kde je chyba. Tento druh asi nechce písek, že jo? Múže být přes zimu v teplé a suché místnosti? Marta

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 240.118 (?), 1.2.2013 14:09

Vánoční kaktusy z hypermarketu mohou být nastydlé nebo mít přeschlé kořeny.

Na jejich zdárné pěstování stačí substrát pro běžné pokojové rostliny, který udržujeme vlhký, ale ne delší dobu přemokřený. Nesnášejí sálavé teplo a příliš suchý vzduch.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 232.50 (?), 14.3.2013 10:06

mám ho v obyč. pokojové zemině, mimo pár měsíců v zimě je mám na zasklené lodžii, v létě na sluníčku krásně přirůstá a v podzimních měsících tam má chladno (které potřebuje k indukci květů)aby mi okolo Vánoc vykvetl, jeden jsem odrovnala přelitím takže si od té doby dávám pozor, ale myslím že kombinace tepla a sucha není zrovna to pravé přece jen to není klasický kaktus, já bych se bála že mi uschne při úplném suchu , kdybych ho neměla v lodžii tak ho mám normálně v panelákovém bytě a zalévám jako ostatní kytky s tím rozdílem že by mi nekvetl.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika