Aloe hnědne + skvrny na listech



host - 137.194 (?) 
28.5.2009 9:50, zobrazeno: 21849x

Dobrý den, prosím o radu, mám pár let Aloe a bez problému jí pěstuji. Poslední dobou má nahnědlé listy po celé délce  + jsem si všimla, že na listech se objevují hnědé skvrny. Listy měla vždy silné a ted jsou hubené, spíše placaté a hubené. Pěstuju jí na blakoně v polostínu, nemá žádný průvan, zálivka 1-2 za týden pokud je teplo a vždy před zálivkou kontroluji, zda je zemina suchá. Pěstuju jí v propustném hlíně pro kaktusy a sukulenty, hnojim 1x za měsíc. Můžete mi někdo poradit, co to je? Popřípadě zda mám použí nějaký postřik.

Předem děkuji

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Zahrádkářský kacíř - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (391) - 235.249 (?), 28.5.2009 13:18

Placaté listy znamenají že rostlina vysychá. Jde o to zjistit proč. Zalévat dvakrát týdně je hodně často, sukulenty chtí spíš méně často ale hodně.

Hnojíte moc, aloe potřebuje málo živin, jednou dvakrát do roka bohatě stačí, pokud přesazujete tak nemusíte vůbec.

Nebyla by fotka? Nestěhovala jste jí na teplejší místo/víc sluníčka?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
jstastna - (1) - 137.194 (?), 28.5.2009 13:34

Přes zimu jsem jí měla za západní straně u okna, vždy se jí tam dařilo, ale začátkem jara začala chřadnout a hnědnout. cca před měsícem jsem jí dala na balkon, zda se to nezlepší, asi před týdněm sem si všimla těch skvrn, které předtím neměla a hnědnout začala více. Tak nevím. Foto se sem budusnažit dát.

Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Kitty1a1 - (8) - 200.50 (?), 30.5.2009 12:14

Dobrý den, myslím, že to bude opravdu tím hnojením. Aloe potřebuje skutečně velice málo živiv. Předpokládám, že máte na balkoně zrovna takovou výheň jako já a i ve stýnu je teplo, proto ta zálivka 2krát týdně. Aloe nevadí sucho ale přelití je pro něho téměř likvidační. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 125.141 (?), 26.3.2012 21:36

Dobrý den, mám doma aloe a začala mi hnědnout a asi vím proč, může to být že na ni svítilo přez okno hodně slunce? zalévám j pořád stejně. děkujio

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika