Vážený pane Vysloužile, coby donedávna učitel Ústavu biofyziky 1. lékařské fakulty v Praze (nyní důchodce) nemám zapotřebí cokoliv propagovat, ani Lignohumát AM, B, či jakýkoliv jiný. I když pokud se mi něco osvědčí, samozřejmě to propagovat budu.
Pro ostatní si dovolím uvést pár vět z úvodu práce Hradecká D., ČZU, Katedra rostlinné výroby: Lignohumát v regulaci stresů...,r. 2006:
Lignohumáty se užívají postřikem na půdu i foliárně od r. 1950. Foliární aplikace je efektivnější(...). Po lignohumátech pozorovali (...) lepší příjem N, P, K a stimulaci výnosotvorného procesu. Lignohumáty zvyšují obsah chlorofylu, karotenoidů, účinnost fotosyntézy (...). Rostliny po nich zvyšují kořenové dehydrogenázy, prokořenění, hydrataci pletiv, příjem živin, zpomalují senescenci (...). A ještě ze souhrnu: Pozitivní účinek látek koresponduje i s literaturou.
Na německém, ruském či US internetu lze najít desítky studií, týkajících se použití lignohumátu v zemědělské a zahradnické praxi. Cokoliv nekriticky zavrhovat je stejně jako cokoliv nekriticky propagovat projevem jistého intelektuálního extrémismu. Samozřejmě jakýkoliv podpůrný prostředek je zapotřebí použít ve správné fenofázi, koncentraci a na druh a odrůdu, u které je účinný. S pozdravem jenamater.