Zkušenosti s lignohumátem



host - 128.28 (?)
25.4.2012 13:17

Dobrý den,

rozporuplné příspěvky ohledně lignohumátu mne vedou k tomu, že se též ozývám. Podlehla jsem již vloni reklamě a použila Lignohumát (fy Hortis), a to nejen u sazenic plodové zeleniny, ale i u cibulnatých a hlíznatých květin.

Nevím, zda je to souhra okolností, ale po aplikaci u sazeniček rajčat a papriky ve výsevním substrátu se vždy pokryl povrch plísní, i když byl použit i Previcur. Dříve jsem nic takového nemusela řešit. Rovněž se objevily plísně i u jiných rostlin a nepozorovala jsem zvláštní prospěch ani u květin.

 A tak si kladu otázku, zda mám vůbec risknout letos např. aplikaci roztoku na jahodník před rozkvětem, jak radí přiložený návod. Po mrazivé zimě nemám jahody příliš v kondici, ale bojím se, zda jim nepřivodím jiný kolaps. Buď je ve hře i kvalita užitého lignohumátu, nebo je to opravdu víceméně reklamní trik.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
   
rettigova - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (160) - 207.90 (?), 10.4.2012 10:15

Já jej používám asi pátým rokem, omylem jsem četla o podmínkách pěstování - ale konopí, přesto mě to zaujalo.Lignohumát se NESMÍ zaměňovat s hnojením, to je asi největší nedorozumění.Lignohumát stimuluje zužitkování živin, hlavně fotosynthézu chlorophylu.

Já používám Plagron start up z takové ehm prodejny... myslím že

GreenHouse, tam mi to pán erudovaně vysvětlil, ne jak v zahradnictvích, ale fakt téměř s chemickými vzorci a tak to taky funguje.Ano, je to investice navíc, ale stále mám původní 200 ml lahvičku.

Může se tím stříkat celý rok, zkoušela jsem bramborám do květu, údajně to pomůže násadě hlíz - vytvoří se prý ještě další úponky, dala jsem to na rohlíčky a bylo jich z postříkaných 2x tolik.No na všechny /letos 1 200 důlků / to dělat nebudu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 128.28 (?), 25.4.2012 13:17

Dobrý den,

rozporuplné příspěvky ohledně lignohumátu mne vedou k tomu, že se též ozývám. Podlehla jsem již vloni reklamě a použila Lignohumát (fy Hortis), a to nejen u sazenic plodové zeleniny, ale i u cibulnatých a hlíznatých květin.

Nevím, zda je to souhra okolností, ale po aplikaci u sazeniček rajčat a papriky ve výsevním substrátu se vždy pokryl povrch plísní, i když byl použit i Previcur. Dříve jsem nic takového nemusela řešit. Rovněž se objevily plísně i u jiných rostlin a nepozorovala jsem zvláštní prospěch ani u květin.

 A tak si kladu otázku, zda mám vůbec risknout letos např. aplikaci roztoku na jahodník před rozkvětem, jak radí přiložený návod. Po mrazivé zimě nemám jahody příliš v kondici, ale bojím se, zda jim nepřivodím jiný kolaps. Buď je ve hře i kvalita užitého lignohumátu, nebo je to opravdu víceméně reklamní trik.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika