Zkušenosti s lignohumátem



host - 224.43 (?)
22.4.2012 17:39

V usa je to moda a najdete to aj na youtube. Vedro vody, hrst ci dve kompostu prevzdusnovac z akvarka. Nechat bublat 2 dni. Prefiltrovat cez nejaku tkaninu. znikne vam roztok podobny lignohumatu. Hodi sa to na list alebo ako zalievka. Maly zazrak prirody. Tie ligno... co sa vyrabaju, akoby sa s nimi vreco pretrhlo, sa mozno vyrabaju takymto sposobom. 

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2,  3   
host - 176.163 (?), 2.4.2012 17:10, zobrazeno: 23191x

máte někdo zkušenost s Lignohumátem při pěstování paprik a rajčat. 

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Jamieee - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (622) - 166.3 (?), 2.4.2012 18:01

dle mne je to jen další business finta

a já sám jsem to zkusil, nic jsem nepozoroval tedy kromě plísni na povrchu zeminy, ale třeba to byla nějaká "ušlechtilá" plíseň wink

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 2.4.2012 18:41

Zkušenosti jsou výborné, podaří se vám vypěstovat podstatně dražší papriky! cheeky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 47.83 (?), 20.4.2012 19:52

Myslím, že kompost má stejné účinky, jako lignohumát (dřevo+humus+huminové kyseliny). Každý zahrádkář má kompost, při zpracování jej prohazuji na řitici a prosátý kompost kvitují moje stromky a zelenina hlasitým "mňam" - jen kdyby ho byly tuny!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 224.43 (?), 22.4.2012 17:39

V usa je to moda a najdete to aj na youtube. Vedro vody, hrst ci dve kompostu prevzdusnovac z akvarka. Nechat bublat 2 dni. Prefiltrovat cez nejaku tkaninu. znikne vam roztok podobny lignohumatu. Hodi sa to na list alebo ako zalievka. Maly zazrak prirody. Tie ligno... co sa vyrabaju, akoby sa s nimi vreco pretrhlo, sa mozno vyrabaju takymto sposobom. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
jenamater - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (151) - 157.82 (?), 2.4.2012 21:49

Nemám zkušenosti s aplikací lignohumátu v paprikách či rajčatech ale osvědčil se mi při množení a následném dopěstování révy z řízků. Šlo o lignohumát s označením Lignohumate AM. Mimochodem dostal jsem ho od mé známé, vědecké pracovnice (v oboru chemie) z jednoho zemědělského výzkumného ústavu v Řepích u Prahy. Takže doporučuji ignorovat zdejší všeználky, vyzkoušet v paprikách a hlavně zde pak popsat zkušenosti. Zdraví jenamater.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 43.107 (?), 3.4.2012 7:36

Dobrý den, přítel je velký fanda Přemka Podlahy a vždy když je tam jeho oblíbenkyně p.doktorka(ted si nevzpomenu na jmeno), tak musíme ozkoušet co doporučuje :-) a loni právě mluvila o lignohumátu. Takže jsme ho nakoupili a když sem dávala semínka rajčat, paprik, okurek, melounů, dýně, cukety a růžičkové kapusty, nechala jsem je trochu vyrust a rozdělila jsem si je na 2 části. Jednu část jednou týdně zalévala lignohumátem(barva jako slabý čaj) a druhou normálně vodou. Všechny byly na parapetu, takže bych řekla, že stejné podmínky. No o víkend jsem přesazovala okurky a rajčata do většího a musím říct, že ty co byli zalévány lignohumátem měly větší kořeny(asi tak 3x tolik kořenů), na vzrůstu byly taky o kousek větší. Takže jsme se rozhodli v tomto experimentu pokračovat a jsem zvědavá jak to půjde se zeleninou dále

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 133.163 (?), 3.4.2012 10:52

Já to taky zkoušel ale nikdy nedotáhl do konce, bo se mi už 2x ten hnědý sajrajt skazil a v lahvičce zgrcl, smrděl jakoby po čpavku?. A tak experimenty nakonec skončil v záchodě nebo na kompostu. 

Letos mám dokonce obavu že semena podnoží Atlas namočená v tomto roztoku hodně kolabovala.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 3.4.2012 11:53

Nemám nic proti tomuto přípravku, ale příspěvky, které o něm mluví mi jaksi nesedí. Vložené věty typu: "Šlo o lignohumát s označením Lignohumate AM" zavání propagací hodně. I způsob vyjádření paní 43 107 mi připadá, nevím proč,  spíš pána než ženu.
   Mužeme vysít zeleninu a malé semenáčky rozdělit na parapetu na několik skupin.  Jednu budeme zalévat čistou vodou a ty další třeba vodou s pár kapkami výluhu ze slepičinců, z vaječných skořápek,  kompostu, se špetkou Kristalonu,  růstového stimulátoru.  Překvapí vás, že rostlinky zalévané vodou s "aditivy" budou mít větší kořínky, zelenější listy, silnější stonek? Vůbec ne!   Ale když jde o zázračné komerční substance v řádu stokorun za lahvičku -  jako  humát či silver, jsou plesající diskutující u vytržení a nadšeně se těší, jak budou aplikace opakovat. 
   To mi u těch "obyčejných malých zahradnic" trochu vadí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 43.107 (?), 3.4.2012 12:47

Já jsem přece nenapsala, že to budu za rok opakovat, jen sjem napsal, že letos v tom experimentu budu pokračovat a že uvidím. A ano na parapetu mam obdelníkové minipařníčky a v každém mám pár kousků od zeleniny, takže to mám opravdu rozdělené.Okurky jsem již dala so svých květináčů a káždá skupina má svou nádobu na vodu, takž se to nemůže spléct. Jen sem chtěla napsat, že ten lignohumát(v oražové nádobě) neni na škodu a že zatím zelenina zalévaná lignohumátem má větší kořeny. Je snad každého věc, co si koupí. Jen sem chtěla napsat svou zkušenost, nic propagovat

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Úprava vody magnetickým polem12:13
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?10:37
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika