Zkroucene listy rajcat



Alexxa - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (79) - 93.249 (?)
19.6.2022 9:45

Dekuju vam, udelam to dle bodu 3 

a uz nebudu otravovat a " mucit vas temi rajcaty..." jak pise host 9.142

dekuju za radu a pomoc😉👍🏻

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6   
      
Alexxa - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (79) - 93.249 (?), 19.6.2022 9:45

Dekuju vam, udelam to dle bodu 3 

a uz nebudu otravovat a " mucit vas temi rajcaty..." jak pise host 9.142

dekuju za radu a pomoc😉👍🏻

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 60.196 (?), 19.6.2022 11:37

Respektuji přání paní Alexxy, ale chci se k tomuto problému vyjádřit. Myslím si, že listy jsou poškozeny úletem herbicidu, který někdo používal při postřiku. Přdpokládám, že jsou na rostlině poškozeny jen některé listy a ostatní a květy jsou v pořádku. Nemělo by to být herbicidem v substrátu, to by byly pokroucené celé vrcholy rostlin. S úletem při postřiku mám zkušenost- v souseství cca 50 m od mé zahrady stříkali herbicidem a já jsem měl poškozené listy na viné révě. Nic jsem s tím nedělal a spravilo se to.

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4484) - 25.216 (?), 19.6.2022 12:10

Já jsem herbicidy do trávníku typu Bofix v minulosti občas používal. Tráva šla do kompostu, kompost se rozházel na záhony a zaryl. Z mnoha vysázených rajčat se poškození objevilo jen třeba u dvou. Hned výsadbě ne, spíš později běhen vegetace. Tak mám teorii, že nemusí být kontaminovaný celý kompost, ale jen jeho části (neprovzdušněné, kde roklad neprobíhá dost rychle). No, a k tomuto kousku kompostu rajče běhenm růstu prokoření a je vymalováno. Rajče vedle může být úplně zdravé.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Alexxa - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (79) - 93.249 (?), 11.7.2022 19:38

Pro pana Milana HP: Dobry den pane Milane, mel jste pravdu, zastinila jsem kontejnery, nyni se ochladilo a postizena rajcata maji vrsky uplne normalni. Dekuji vam 😉👍🏻

P.s nic jineho jsem nedelala, tak velka rajcata se presadit nedala, proste z toho vyrostla🙊


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2776) - 208.138 (?), 11.7.2022 21:15

Díky za díky, hlavně, že to pomohlo.

Tohle je pro pěstitele rajčat v kontejnerech důležitá zásada, pytle jsou pak ještě horší. Teplota půdy 30°C je ještě na hraně, ale cokoliv výš už rostliny nezvládají. Většinou ten zhoršený příjem začíná vápníkem, takže se objevuje suchá hniloba. Té jsem se letos nedokázal ubránit ani při stínění květináčů. Tedy jen u bifteků a na několika plodech. Tady dole v Ústí totiž bylo asi 3 dny přes den 35 i víc °C. A balkóny se mi zahřály tak, že ani v noci to nešlo nijak moc dolů.

Milan HP

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
<  6   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika