Zerou indicti bezci mandelinky z brambor?



honzel - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (134) - 32.113 (?)
29.6.2015 22:52

Do volného prostoru, kde mohou lovit, jsem je pustil asi ve 2,5 mesících. Hlavně je důležitá nějaká nádoba s vodou, kterých jsem rozmístil po zahradě asi 5 a hlídám, aby tam voda byla a byla pokud možno čistá. U většiny měním vodu denně. Do jiné misky občas sypu granule Kachna2.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2,  3   
eva.neuwirthova - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (345) - 147.46 (?), 29.6.2015 7:00, zobrazeno: 11747x

Dobry den, zajimalo by me, jestli indicti bezci zerou mandelinky. Mam je dnes dovest a chci postrikat mandelinky spintorem. Je to sice bio, ale je tam OL. Tak aby jim to neublizilo... A nezlikviduji zahradku? Mate zkusenosti? Dekuji za rady.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
honzel - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (134) - 32.113 (?), 29.6.2015 12:28

Chovatel, od něhož má ty své něco přes měsíc, říká, že ano a to dokonale. Potíž je ale těm mým vysvětlit, aby k těm bramborám vůbec přišli. Co je dál než asi 10-20 metrů je pro ně velký výlet. Rozšiřování jejich působnosti po zahradě probíhá u mě asi tak s přísrůstkem +5 m2 za den. Zahrádku podle mě nelikvidují a zatím jsem jim znepřístupnil jen jezírko, kde jsou čolci, jinak mohou všude.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 0.146 (?), 29.6.2015 13:12

kamaradovi dvoulete kachničky mandelinku likvidují ja mam dvouměsíční opeřené tři kačenky prohlížejí travičku hlavně po dešti pak sedí u dratěnky a pozorují husy nikdy se nestalo že by něco zlikvidovaly na zahoncích se zeleninou o vykendu jsem jim přinezl kamarada asi čtyřměsíčního fešáka tak jsou zavřeny aby si na sebe zvikly tak se borec před těma holkama předvádí

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 157.239 (?), 29.6.2015 13:28

Vysvětlíte jim to tak, že krmítko a napaječku dáte poblíž místa, které chcete mít ohlídané. Do krmítka jim dáte pár mandelin jako vzorek. S.P.,Ch.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
honzel - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (134) - 32.113 (?), 29.6.2015 14:54

Děkuji. Ano, to krmení s vodou dávám do míst, kde si přeji jejich ostrahu a funguje to celkem dobře. Jen ty brambory jsou zatím asi příliš daleko, asi 40 metrů a na tuto tůru se mi je nepodařilo nasměrovat. Myslím, že asi pomůže postupné přibližování. Ten vzorek mandelinek do misky zkusím, zatím jsem jim pár hodil před ně a nebyly asi spatřeny. Po předhozeném slimákovi jdou jako diví. Problém je v tom, že v poslední době najdu tak 1000 zhruba milimetrových larev na jednoho dospělce a často žádného. Ale zkusím i larvy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
eva.neuwirthova - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (345) - 147.46 (?), 29.6.2015 22:29

A kdy myslite, ze uz muzou samostatne zrat slimaky, aniz bych se bala, ze se zadusi. Ted maji 2 mesice. Staly me 250 kazde, tak o ne nechci prijit... chapete...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
eva.neuwirthova - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (345) - 147.46 (?), 29.6.2015 22:39

Dekuji vsem za odpovedi, poradili jste. Zitra zadelam diry v plote a pustim je ven. Majitelka tvrdila, ze se rozbehnou vsude. Znama zase rikala, ze ji se take moc nehnou z mista, tak uvidime, kde bude pravda v mem pripade. Moyna zalezi na charakteru (-:

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
honzel - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (134) - 32.113 (?), 29.6.2015 22:52

Do volného prostoru, kde mohou lovit, jsem je pustil asi ve 2,5 mesících. Hlavně je důležitá nějaká nádoba s vodou, kterých jsem rozmístil po zahradě asi 5 a hlídám, aby tam voda byla a byla pokud možno čistá. U většiny měním vodu denně. Do jiné misky občas sypu granule Kachna2.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
eva.neuwirthova - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (345) - 147.46 (?), 30.6.2015 21:48

Tak jsem je nakonec pustila jen do vybehu se slepicemi. Silene se boji a drzi se vice mene podel plotu. Maji 2 mesice. Ale slimaky dnes skoro nezrali, mozna jsem je prekrmila srotem. Granule davat nechci. planuji srot, brambory s vodou a rozmacene rohliky a chleba. Kolik davate zradla, aby nebyly prezrane a pustily se do slimaku. Meli je pod nohame, ale skoro si jich nevsimli...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.135 (?), 30.6.2015 21:54

Káčata nejsou lawn mover, aby se zmáčklo tlačítko a začala rejdit po slimejších. Zvířata jsou ve stresu, musí si zvyknout na prostředí a zklidnit se. Moc chvátáte.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?0:08
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika