Zasychání vrcholků okurek



brunecova - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (63) - 146.135 (?)
16.7.2010 14:08

Jsem ráda, že jste našla příčinu. Pečlivé prohlédnutí rostlin se vždy oplatí. Pokud si nejste jistá druhem brouka, tak se pokuste nějakého odchytit, pak si budete jistá škůdcem. Přeji vám bohatou úrodu.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
Bohuna - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (166) - 186.113 (?), 15.7.2010 9:53, zobrazeno: 24693x
Letos poprvé pěstuji okurky na pletivu. Dělaly mi radost, ale od neděle mám starost. Na jedné okurce jsem objevila zaschlý vršek, listečky drobek povadlé a na některém uplně suchá šedivá skvrna.Okurka vypadá jinak zdravě Nejdříve jsem si myslela, že jsem to zavinila špatným prostrkáváním pletivem, ale včera to už mají další 3 kusy. Zaschlé vršky jsem zaštípla aby to nepokračovalo. V knize jsem našla jen vadnutí. Poraďte prosím co to může být a jak to ošetřit.Předem mockrát děkuji.
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 243.43 (?), 15.7.2010 11:00

Dobrý den,

podívejte se zblízka na listy, jestli se vám neobjevily svilušky, protože ty se dokážou rychle zmocnit listů, vrcholků a vysát rostlinu během pár dnů(pokud se jim daří). Obalují postupně vrcholek do nenápadné pavučinky, pokud ji najdete, zvolte postřik. Pokud se vám rostliny navzájem dotýkají, rychle zasáhnou i je. Alena

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
brunecova - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (63) - 146.135 (?), 15.7.2010 15:00

Na foto není vidět přítomnost svilušky, ani pavučinek. Porost při napadení sviluškou žloutne. Myslím si, že se zde jedná asi o nějaký druh plísně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 191.158 (?), 15.7.2010 15:02
Já mám to stejné na jedné okurce venku která samostatná a je naštěstí vzdálena od ostatních. Žádných breberek jsem si také nevšiml. Mirek
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 155.12 (?), 15.7.2010 21:22
Tak jsem objevil jeden zaschlý růstový vrchol i na nakladačce. Na salátovce, na spodní straně listu, jsem po podrobnějším prozkoumání objevil pár prťavých žlutých "teček" a všiml jsem si pohybu mravenců po stonlku.
Bez názvu
Bez názvu
...přítomnost mravenců by mohla znamenat savé a žravé škůdce.
...přítomnost mravenců by mohla znamenat savé a žravé škůdce.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Bohuna - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (166) - 186.113 (?), 16.7.2010 11:48
Díky všem za rady a sdělím vám další poznatky. Včera večer už to zasychání bylo asi na 8. Tak jsem začala prohlížet a zozdělávat i zdravé vršky. Nejméně ze 4 vylétl nějaký brouk. Tak jsem okurky postříkala Talstarem a jsem zvědavá zda to pomůže.Nevím jak dlouho bude postřik působit, protože pak v noci drobek pršelo. Ráno jsem hledala na netu a mohla by to být klopuška. To se ale jen domnívám. Mám se ještě co učit jelikož by mě nenapadlo že zasychání může způsobit škůdce. Spíše jsem to typovala na nějakou houbovou chorobu.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
brunecova - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (63) - 146.135 (?), 16.7.2010 14:08

Jsem ráda, že jste našla příčinu. Pečlivé prohlédnutí rostlin se vždy oplatí. Pokud si nejste jistá druhem brouka, tak se pokuste nějakého odchytit, pak si budete jistá škůdcem. Přeji vám bohatou úrodu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 153.130 (?), 18.7.2010 21:11

Mám velký foliák asi s 240 okurkami a touto činností se zabývámasi 20 let, Yasychání vršků okurek jsem přičítal velmi teplému počasí a obrovskému horku ve foliaku.Dnes jsem byl vyštipovat a vyvazovat jednotlivé rostliny a po prozkoumání rostlin a prostudování internetu jsem dospěl k názoru že je to klopuška.Hned zítra jedu pro decis či talstar a budu ho aplikovat.S výsledkem budu informovat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 147.108 (?), 18.7.2010 21:22

Můžete to prosím upřesnit? Našel jste na rostlinách, nebo ve skleníku nějaké?  Mám pár okurek sem tam poškozených a nikdy jsem zásah nedělal, hlavně proto, že k poškození došlo jednorázově a dál už nepokračovalo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 153.130 (?), 18.7.2010 21:44

Myslím, že těch rostlin je napadených asi čtvrtina.Nemůžu na nic čekat a zítra aplikuji postřik.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika