Zasychání vrcholků okurek



brunecova - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (63) - 146.135 (?)
15.7.2010 16:00

Nedalo mi to pokoje a ještě jsem našla toto. Okurky pěstované na záhoně.

Odumírání růstového vrcholu, výskyt drobných listů od okrajů světlejších a postupně odumírající ukazuje na nedostatek vápníku.   Vápnila jste na podzim? Rostliny řádně prohlédněte, pak posuďte. Osobně jsem se s tím nesetkala. Nic víc jsem už nenašla. Pokud jste už stříkala proti plísním, tak by to mohlo být ono.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                     
Bohuna - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (166) - 186.113 (?), 19.7.2010 12:10
Já mám okurky pouze venku. To zasychání se u mě dost rychle šířilo. Pozorně prohlédněte ještě nerozvinuté vrcholky, ale ty nepoškozené. Já jsem v poškozených vršcích nic nenašla. Mě z několika vylétl nějaký brouk nebo muška. Po tom postřiku Talstarem to zatím vypadá dobře. O víkendu jsem nic zaschlého nenašla, tak to snad pomohlo.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Kšely - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (216) - 214.135 (?), 19.7.2010 14:01
Dobrý den. S největší pravděpodobností jsou to klopušky. Loni nám úspěšně zdecimovaly foliák. Stříká se Talstarem nebo Decisem, často se postřik musí opakovat. Já jsem loni poškozené vrcholky vyštípala a nové důkladně postříkala. Stačil jeden postřik, ale pořád jsem to hlídala. Takže, podle moudrých knih, jste okurky ošetřila dobře. MH
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 153.130 (?), 19.7.2010 22:20

Dnes jsem koupil Decis.Jelikož jsem Foliák stříkal Omitem proti svilušce asi před 3 dny dnes jsemzjistil, že Omite zabral i na tu klopušku.Stříkal jsem nakladačky směsí Omite, acrobat a kristalon a tak jsem postřik opakoval i ve foliáku.Decis mám připraven ale vrcholky okurek se začily zelenat.Moc dobrá zpráva.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Kšely - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (216) - 214.135 (?), 20.7.2010 9:55
Dobrý den. Já sem klopušky postříkala Mospilanem, ten byl rychle po ruce, ale protože mi asi dva dny trvalo, než jsem dopátrala, že se jedná o škůdce ne chorobu, vrcholky beznadějně uschly. Měla jsem obavu, ale zabral též a klopušky se dál nešířily. MH
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
brunecova - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (63) - 146.135 (?), 15.7.2010 16:00

Nedalo mi to pokoje a ještě jsem našla toto. Okurky pěstované na záhoně.

Odumírání růstového vrcholu, výskyt drobných listů od okrajů světlejších a postupně odumírající ukazuje na nedostatek vápníku.   Vápnila jste na podzim? Rostliny řádně prohlédněte, pak posuďte. Osobně jsem se s tím nesetkala. Nic víc jsem už nenašla. Pokud jste už stříkala proti plísním, tak by to mohlo být ono.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 242.167 (?), 19.7.2012 6:35

Všechny vrcholy cukrových melounů u mne i na sousedovic záhoně mají od včerejška povadlé mladé vrcholky, podařilo se mi vytřepat a připlácnout klopušku, ošetřím Mospilanem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Kšely - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (216) - 141.45 (?), 19.7.2012 7:09

Dobrý den. Je mi líto, že Vám kl.nadělaly takovou škodu.Okurky na záhoně bych ošetřila také. Klopušky jsou velmi pilné a hodně při chuti. Zdravím MH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 242.167 (?), 19.7.2012 8:53

Naštěstí má Mospilan OL jen tři dny.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 133.163 (?), 19.7.2012 13:56

Takže nejen cukrové melouny ale všechna tykvovitá zelenina, okurky, melouny, cukrové melouny, cukety, nejen venku ale i ve foliáku. Téměř všechny růstové vrcholy jsou napadeny, stačilo stříknou do porostu a Klopušky všech barev a tvarů vylétaly ven. Všiml jsem si i u několika rajčat žloutnutí květů a zárodků plodů, včetně jejich stopeček, ale tam jsem žádné bestie nenašel, možná špatné opylení kvůli neustálým přeháňkám.

Fotka je z mobilu takže nic moc - napadený cukrový meloun.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika