Zasychani sazenic rajcat



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                     
host - 228.74 (?) 
15.4.2017 13:59

Pak nezbývá, než to zkusit s nezdravým, nebo vysít/koupit nová rajčata.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
Standa_HK_ - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1484) - 248.232 (?), 16.4.2017 20:56

To, že apikální meristém (vrcholový pupen) je poškozen ještě neznamená, že při zakořeňování řízků dojde k retardaci i meristémů laterálních = i řízek, který raší ze zálístku je rychleji narostlý než semenáček z nového výsevu. Na fotce jsou rajčata s minimálně 4mi pravými listy. to je dostatečné k pokusu se řízkováním.

SfK.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 245.20 (?), 16.4.2017 19:36
A presadila jste ta rajcata nebo se zmotala? Pak uz problem nebyl? Ja je ustipala, co bylo spatne jsem vyhodila.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 153.9 (?), 15.4.2017 8:37

Natura Agro - ten samý zasychací a nerostoucí problém po přepíchání do substrátu, několik sazenic rajčat zachráněno propláchnutím a po čtrnácti dnech přihnojením Kristalonem. Netýká se jen rajčat, kompletně odešla např. růžičková kapusta.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 70.58 (?), 15.4.2017 12:07
No musím tohle potvrdit. Taky se mně začaly rostlinky kroutit (listy) a rostou málo oproti jiným. Myslel jsem, že to napadla nějaká houbová choroba, ale stopa vede na substrát agro. Nechci a priori vinit substrát, ale když je tu více hlasů, přidávám se, stopa vede tam.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 245.20 (?), 15.4.2017 21:13
Ja olamala ty spatne vrcholy, skoro u zeme a zkusila zasit dnes nove, uvidim, co bude, kazdopadne jsem z toho nestastna, mela jsem 10 druhu rajcat, celkem 76 sazenicek, piplacka a nakonec to prijde v nivec
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 234.22 (?), 16.4.2017 23:53
A ja mam rajciny prepikirovane v skleniku a niektore rastliny su zvädnute a cast stonky, ktora je v hline je tenka ako nitka. Nastastie je ich len zopár. Z coho to moze byt?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 173.17 (?), 17.4.2017 3:55

Asi choroba nazývaná padání klíčních rostlinek (nepropařený substrát spolu s nadměrnou vlhkostí). Mně se to občas také u nějaké jednotlivé sazenice stane, nepátrám po příčinách, uříznu vrcholek, omezím počet listů a strčím do země. Hodně zaliji, přiklopím sklenicí a dám na teplé stíněné místo. Prostě způsob zakořeňování řízků. Úspěšnost záchrany se blíž 100%.

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 115.235 (?), 21.4.2017 19:07

Neprepadajte panike, nie to vinou substrátu, je to obyčajné zachladenie sadenice, vrcholček zhrubne a nevie vytlačiť ďalší zdravý list, preto sa krúti. Mne sa stalo to isté keď som chcela otužovať sadenice pri otvorenom vetráku a na noc som ho zabudla zavrieť. Na druhý deň boli všetky vrcholy skrútené a následne zhrubnuté. Nič sa nedeje, treba olámať pokrútené vrcholky, do týždňa vyrastú zálistky, z ktorých treba nechať len ten vrchný, ostatné odstrániť a rastlina rastie v pohode s novým vrcholom. Paradajka je burina, ľahko si s tým poradí.  

Nech sa vám darí Emília.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 30.5 (?), 25.4.2017 14:36

mně opět vyrostly špatné, opět začal nabývat stonek, listy špatné... muselo být něco v zemině

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika