Zasychani sazenic rajcat



host - 30.5 (?)
25.4.2017 14:36

mně opět vyrostly špatné, opět začal nabývat stonek, listy špatné... muselo být něco v zemině

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                     
host - 228.74 (?), 15.4.2017 13:59

Pak nezbývá, než to zkusit s nezdravým, nebo vysít/koupit nová rajčata.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_HK_ - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1484) - 248.232 (?), 16.4.2017 20:56

To, že apikální meristém (vrcholový pupen) je poškozen ještě neznamená, že při zakořeňování řízků dojde k retardaci i meristémů laterálních = i řízek, který raší ze zálístku je rychleji narostlý než semenáček z nového výsevu. Na fotce jsou rajčata s minimálně 4mi pravými listy. to je dostatečné k pokusu se řízkováním.

SfK.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 245.20 (?), 16.4.2017 19:36
A presadila jste ta rajcata nebo se zmotala? Pak uz problem nebyl? Ja je ustipala, co bylo spatne jsem vyhodila.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 153.9 (?), 15.4.2017 8:37

Natura Agro - ten samý zasychací a nerostoucí problém po přepíchání do substrátu, několik sazenic rajčat zachráněno propláchnutím a po čtrnácti dnech přihnojením Kristalonem. Netýká se jen rajčat, kompletně odešla např. růžičková kapusta.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 70.58 (?), 15.4.2017 12:07
No musím tohle potvrdit. Taky se mně začaly rostlinky kroutit (listy) a rostou málo oproti jiným. Myslel jsem, že to napadla nějaká houbová choroba, ale stopa vede na substrát agro. Nechci a priori vinit substrát, ale když je tu více hlasů, přidávám se, stopa vede tam.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 245.20 (?), 15.4.2017 21:13
Ja olamala ty spatne vrcholy, skoro u zeme a zkusila zasit dnes nove, uvidim, co bude, kazdopadne jsem z toho nestastna, mela jsem 10 druhu rajcat, celkem 76 sazenicek, piplacka a nakonec to prijde v nivec
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 234.22 (?), 16.4.2017 23:53
A ja mam rajciny prepikirovane v skleniku a niektore rastliny su zvädnute a cast stonky, ktora je v hline je tenka ako nitka. Nastastie je ich len zopár. Z coho to moze byt?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 173.17 (?), 17.4.2017 3:55

Asi choroba nazývaná padání klíčních rostlinek (nepropařený substrát spolu s nadměrnou vlhkostí). Mně se to občas také u nějaké jednotlivé sazenice stane, nepátrám po příčinách, uříznu vrcholek, omezím počet listů a strčím do země. Hodně zaliji, přiklopím sklenicí a dám na teplé stíněné místo. Prostě způsob zakořeňování řízků. Úspěšnost záchrany se blíž 100%.

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 115.235 (?), 21.4.2017 19:07

Neprepadajte panike, nie to vinou substrátu, je to obyčajné zachladenie sadenice, vrcholček zhrubne a nevie vytlačiť ďalší zdravý list, preto sa krúti. Mne sa stalo to isté keď som chcela otužovať sadenice pri otvorenom vetráku a na noc som ho zabudla zavrieť. Na druhý deň boli všetky vrcholy skrútené a následne zhrubnuté. Nič sa nedeje, treba olámať pokrútené vrcholky, do týždňa vyrastú zálistky, z ktorých treba nechať len ten vrchný, ostatné odstrániť a rastlina rastie v pohode s novým vrcholom. Paradajka je burina, ľahko si s tým poradí.  

Nech sa vám darí Emília.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 30.5 (?), 25.4.2017 14:36

mně opět vyrostly špatné, opět začal nabývat stonek, listy špatné... muselo být něco v zemině

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů10:55
Nářadí pro průklest vysokých stromů9:50
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika