Zastřihávání paprik



Stránky: 1,  2   
host - 96.41 (?) 
1.4.2010 13:19, zobrazeno: 26555x

V jedné odborné publikaci věnující se pěstování zeleniny a práce na zahradě vůbec jsem se dočetl, že je vhodné mladé papriky zastřihávat - nejlépe po 0,15 m vzrůstu po vyklíčení. Nikdo z mých sousedů to však ještě prý nikdy neslyšel. Co je na tom pravdy???

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 70.100 (?), 1.4.2010 14:27

Nepsal to někdo jako Hašek svět zvířat?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Zahrádkářský kacíř - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (391) - 235.249 (?), 1.4.2010 14:35

To je nějaký aprílový žert?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 149.26 (?), 3.4.2010 16:01

Z vlastní zkušenosti můžu potvrdit že takto lze dosáhnout opravdu značný nárůst výnosu oproti nezaštípnutým rostlinám.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 104.32 (?), 3.4.2010 18:16

tak nám to popiš jak to

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 149.26 (?), 3.4.2010 18:54

Zasadím, zakreju, počkám až se to trochu rozroste a pak jim uštípám vršky. Nikde jsem nevyčetl, prostě mi jednou namrzly vršky a já si říkal že z toho nic nebude a vono naopak hrůza obsypáno a od té doby nespoléhám na mráz a vrcholky ničím sám a nemůžu si stěžovat. Kdo nevěří ať zkusí na jedné a ostatní nechá tak. Sami uvidíte rozdíl.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Lenka 22 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (122) - 76.60 (?), 5.4.2010 17:40

Při přesazování se mi nechtěně ulomili na několika paprikách vršky, ale stejně jsem je pokusmo zasadila a dobře obsypala. Keříky byly krásné a úroda také. O zaštipování jsem slyšela a také o tom, že se mají papriky sadit když mají nasazen první květ. Pokud květ není nasazen, prý trvá jejich vykvetení dříve. Nevím, zda je to pravda, ale pro jistotu sadím papriku s květem a zaštipuji jenom některé. To pro jistotu, abych se jich nechtěně nezbavila. Každý rok mi jich po vysazení alespoň 4 keříčky " odejdou". Něco mi je okouše. Přiíznám se, že papriky a rajčata pouze hnojím a nepstřikuji, ani jsem nedávala do fóliáku žádné živočichy. Papriky mám kromě beraních rohů pouze ve fóliáku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Kšely - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (216) - 214.135 (?), 5.4.2010 18:38
Dobrý den. Nerozumím větě: "pokud květ není nasazen, trvá jejich vykvetení dříve." Osobně u části paprik první květ nevyštipuji, nechám plod růst i na úkor dalšího kvetení pro dřívější konzumaci. U zbytku, ať ve foliáku nebo volně na záhoně, květ vyštipuji.Tzn. snažím se o rovnoměrný nástup plodnosti a možnosti konzumace. Jinak si myslím, že odrůdy jsou šlechtěny tak, aby s nimi nebyla nutná zásadní manipulace. Vyštípnutím terminálu keřík zbytečně zhustí a také nástup do plodnosti se zpomalí. Už se zde řešilo, zdali vyštípat první květy, jestli to je, či není škoda a teď se bavíme o celém vršku rostliny. A v 15 cm???MH
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Lenka 22 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (122) - 94.38 (?), 12.4.2010 9:18

No, nejsem školený odborník. O tom prvním květu před zasazením mi před několika lety říkali pěstitelé z jihu, od kterých jsem tahala vědomosti, proč mi paprika nerodí v létě, ale až na podzim. Asi je to indikátor zralosti rostliny k vysazení do fóliáku, nebo na pole. Skleník nemám, tak nevím, zda to platí i tam. Ale od té doby si hlídám, kdy papriku zasadím a zatím mi to s tím prvním květem funguje. V 15 cm vytvoříte paprice bohatý keřík, ale musíte pak papriky dál od sebe. Vědomě je raději nevyštipuji. Ale je fakt, že když mají mnoho listí, tak jim ty listy oblamuji. A mám osvědčeno, že první papriku dám pryč, aby se nevysilila a raději nahodila více paprik.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 70.100 (?), 12.4.2010 10:04

Zkuste to nějak upřesnit. Z kořenáčků sázíte do půdy při prvním květu? Po odkvětu plůdek vyštípnete?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika