zaštipování rajčat



ilča - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (88) - 238.108 (?)
23.6.2008 9:23

A nemáte keříčková? Ta rostou málo do výšky a hodně větví. Ty se nezaštipují.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 67.162 (?), 23.6.2008 8:57, zobrazeno: 30035x

Potřebuji poradit jak zaštipovat výhony - stále mi rajče roste do stran a málo do výšky, dole se mi vytvořili už tři silné větve a nevím jestli mám něco odštípnout- díky za radu

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
ilča - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (88) - 238.108 (?), 23.6.2008 9:23

A nemáte keříčková? Ta rostou málo do výšky a hodně větví. Ty se nezaštipují.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Daniela. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1262) - 204.208 (?), 23.6.2008 23:26

Nechte dva výhony (větve) a třetí ten nejslabší odstříhněte. Plody na dvou výhonech je rostlina schopna vyživit.  Zdravím - Daniela.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Pepo - (2) - 144.102 (?), 25.6.2008 12:21

Nechávám na rajčatech vždy pouze jeden výhon a sklízím každoročně dostatek plodů. Když postupně dozrávají, odstraňuji spodní listy, které usychají. Rajčata sázím do sponu 80x 80 cm, aby měla dostatek prostoru a světla. Při preventivním postřiku proti plísni tak současně omezím riziko jejího rozšíření.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 180.74 (?), 30.6.2008 10:01

Danuš, prosím tě nebo Vás, doposud jsem roky pěstovala pouze tyčková rajčata, letos jsem si řekla, že zkusím keříčková, abych nemusela bojovat stále s tyčkami vyvracejícími se pod tíhou rostlin. No jenže jsem asi pako, protože si s těmi keříčkovými (ovšem mně se jeví jako keřová) rajčaty nějak nevím rady. Ty šlahouny jsou strašně dlouhé, a přesto, že to nejsou žádné zdechlinky, ale silné výhony, padají na zem a to tam ještě nejsou plody. Z těchto hlavních výhonů samozřejmě vyráží další a další, proto těžknou. Výhony se mají vyštipovat přece jen u tyčkových, ne? Měla jsem zato, že vyrostou pěkné kompaktní keříky, ale to, co mám na zahrádce, jsou zelené chobotnice, roztahující svá chapadla po celých záhoncích. Ach jo. Co s tím? Děkuji za radu nejen tobě (Vám), ale všem, kteří mi k tomu něco napíší. Babka.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Daniela. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1262) - 204.208 (?), 30.6.2008 20:27

Ahoj Babko (180.74) -  já jsem keříková rajčata nikdy nezkoušela, ale kdybych byla na Tvém místě, tak bych je asi zaštípla na konci každého výhonu a ty výhony bych přichytila provázkem k prostředku, aby se neválely po zemi.  Já pěstuji jen tyčková rajčata, podle mne nezaberou tolik místa. Pokusím se vložit fotku.  Ahoj - Daniela.

Tyčková rajčata
Tyčková rajčata
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Jamieee - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (622) - 254.207 (?), 30.6.2008 9:05

pokud máte klasické tyčové rajče tak teď už bych řekl že je maličko pozdě, vyštipuje se to od začátku, výhonky u listů, nechává se jen jeden hlavní "kmen" a pak taky nezapomeňte "zaštípnout" vrchol rajčete, rajče nesmí růst pořád do nekonečna, pak vám nemusí úroda ani dozrát... já to většinou dělám za 5-6 vijanem, i podle toho jak jsou bohaté a o jakou odrůdu jde

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Lenka U. - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (71) - 114.199 (?), 30.6.2008 9:11

No, nevím, jestli tedy nedělám fatální chybu, ale já vrcholek rostliny nezaštipuju. Dozraje, co dozraje, před mrazy ty zelené očešu, uložím do papírové krabice a v ní je nechám postupně docházet. Většinou mám tak do Vánoc vlastní rajčata. Ta poslední už bývají lehce svraštělá, ale chutnají pořád ještě líp než ty z obchodu. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 67.162 (?), 30.6.2008 9:27

Tak co teď s tím - stonek je slabší a nechal jsem 1 nebo 2 výhony, které jdou do stran, když je uštípnu moc toho nezbyde - díky za radu

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Úprava vody magnetickým polem12:13
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?10:37
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika