Zapuštění a položení sazenic paprik



Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?)
22.5.2017 20:08

Sousedce na Vysočině bych rady k paprikám a meruňkám až tolik nevěřil jako tady na Balkáně. Ale i mně se to zdálo moc a přihrnul jsem tak 6 cm oproti úrovni v kelímku.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
host - 100.198 (?), 22.5.2017 6:59, zobrazeno: 12228x

Je možné zapusti do hloubky nebo položit šikmo sazenice paprik, tak jako u rajčat? Některé sazenice paprik se mě položily tak, že svírají s kelímke pravý úhel.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
pepa kot - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (385) - 99.250 (?), 22.5.2017 7:26

Proč se položily???

Já rajčata sadím šikmo a hluboko, papriky jen kolmo a o trošičku hlouběji než rostly v kelímku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
pkovarik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1331) - 112.187 (?), 22.5.2017 7:49

Mně se taky některé položily, a pak se zase narovnaly, takže na stonku vytvořily pravý úhel (letos se mi to staol poprvé). Byl jsem dokonce toho svědkem - položily se za oknem, když na ně začalo svítit slunce a byly málo zalité. Když jsem je zalil, zase se narovnaly.

Ano, ve skleníku je vždy trochu zapustím. Tím se toho pravého úhlu zbavíte.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6461) - 9.135 (?), 22.5.2017 7:49

Inu stává se to, že se vohnou. Ale nesázel bych moc hluboko, papriky to nějak nemají rády, zdá se mi. Najděte nějaký kompromis, ten balíček kořenů v zemi kolmo být nemusí. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 173.17 (?), 22.5.2017 16:19

Zasadit je trochu hlouběji jde, jde také dát je zešikma, ale paprika není rajče. Mám takový pocit, že na zasazeném stonku se nevytvoří žádné kořeny jako na rajčeti. Pokud je to jinak, tak mne jistě někdo opraví.

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?), 22.5.2017 17:46

Sousedka nedávno vysázela asi 300-400 paprik několika druhů (každoroční praxe). K mým paprikám prohodila, že měly být klidně o 10 cm hlouběji, hlavně k vůli stabilitě. Tak jsem je ještě trochu přihrnul. Myslím, že v těžké zemině by to nemuselo platit, ale věřím, že tady je to tak správně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6461) - 9.135 (?), 22.5.2017 19:23

Předpokládám, že Bulharská sousedka. To může být pravda, papriky když narostou tak bez opory se kácí. Ale o 10 cm mi připadne dost hodně. Předpokládám běžnou hloubku výsadby nějak kolem děložních lístků.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?), 22.5.2017 20:08

Sousedce na Vysočině bych rady k paprikám a meruňkám až tolik nevěřil jako tady na Balkáně. Ale i mně se to zdálo moc a přihrnul jsem tak 6 cm oproti úrovni v kelímku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 100.198 (?), 23.5.2017 8:48

Děkuji za odpovědi už jsem j zahrábl, bohužel trochu více. Pokládají se mě asi proto, že je pěstuji na velkém platu za oknem a při manipulaci kdy nemají dotatečnou pevnost se ohnou, položí a tak nějak vegetují dál. Něco podobného mě dnes čeká s lilky, také většina pravý úhel nebo serpentina. Také lilek ze stonků nepouští kořínky. Protože nemám možnost dávat ke každému tyčku zapustím. Pěkný den

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?), 31.5.2017 18:02

Ještě jednou jsem se podrobně poptal zkušené sousedky, která každoročně vyprodukuje několik pytlů paprik a většinou je na zimu suší nebo dělá lutenicu (paprikový "kečup") apod. Říkala, že sazenice od prvního kořínku do posledního lístku mají při výsadbě 10 až 20 cm. Ona je zapustí tak, že je polovina této výšky pod zemí. Opora je pak zbytečná. Všiml jsem si, že má ještě tak 500 sazeniček, které se jí tam nevejdou. Asi vyhodím metrový salát, který už kvete, a ze zdvořilosti si tam od ní o víkendu takovou stovku sazeniček vysadím.

Zapuštěné papriky 9.6.2017
Zapuštěné papriky 9.6.2017
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika