Vysev semien



host - 41.117 (?)
15.1.2013 17:44

Objavuju sa prve klicky

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 76.197 (?), 7.1.2013 20:24, zobrazeno: 11636x

Ospravedlnujem sa, precital som si tu dost vlakien, ale som z toho popleteny, tie rady sa mi zdaju niekedy dost protichodne. Uvod do situacie: rocne sadim cca 40 ks rajciakov na zahrade, nemam sklenik, sadenice som doteraz kupoval v Bratislave na trznici na Mileticke, mavaju tam aj dost z rych menej obvykllych odrod ako San Marzano, Bycie srdce, Radana, Perun,Pollicino. Tento rok si chcem skusit dopestovat priesady doma.kedy najskor zacat s vysevom?mozem na naklicovanie pouzit zmes substratu a perlitu? Po prepikyrovani mam dat sadenice na okno v obyvacke, kde je svetlo a teplo, alebo na chodbu, kde je svetlo a chladnejsie, cca 18stupnov? Ako zabranit, aby sadenice neboli slabe a vytiahnute?naozaj chcem zacart s vysevom cim skor, aby pri vysadbe do pody mali nasadene na kvet.Dakujem

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 242.167 (?), 7.1.2013 20:45

Směs substrátu a perlitu je dobrá volba, na klíčení je nechte v teple, po přepikýrování nechte rostlinky ještě tak týden až 14 dní v teple a poté je přemístěte na chodbu. Pokud budou mít dostatek světla tak se v chladnějším prostředí nebudou vytahovat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
deerslayer - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (489) - 84.120 (?), 7.1.2013 20:51

Ak to nejde do skleníka lebo fóliovníka, je v januári skoro vysievať. Ja osobne vysievam paradajky po 25.2., klíčimi to na radiátore, po vyklíčení na okenný parapet,  a v štádiu 2-4 pravých listov pikýrujem do menších kelímkov, dávam na studenšiu loggiu,ked to podrastie, do väčších kelímkov od kyslej smotany cca 0,33l. tak výsev ako aj sadenice dávam do substrátu, tento rok chcem na vysievanie použiť čistý Agroperlit. Vysádzam po zmrznutých. Sadenice potrebujú hlavne svetlo, čím ďalej ich dáte od okna, tým viac im ubližujete. Pozor, sadenice zalievať, ked je vrch substrátu mierne preschnutý, ak ich budete zalievať priveľa, zhnijú vám korienky. Nehovorím, že môj postup je úplne egál a budem rád, ak tu každý prispievateľ napíše v skratke ten svoj.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
jarda7 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (641) - 9.115 (?), 8.1.2013 16:32

Souhlasím s Petrem Z. s malými odchylkami:

Vysévám do písku (lépe se mi vybírají sazeničky na pikýrování), od 20.2. do 10.3.

Pikýruji ve stadiu děložních lístků do kelímků 0,2l do kompostu s pískem 1:1. Kelímky mají na dně vyříznuté 2 otvory cca 5x5mm.

Kelímky narovnám do pekáčů na zimní zahradu (cca 100ks), 1.zálivka zeshora, pak už jen zespodu, 3-5mm vody po dně, nechám vypít, pak doplním. Povrch je skoro suchý a rajčátka nepadají. Mají hodně světla, teplota podle sluníčka 10 - 25st.C.

Vysazuji po zmrzlých podle předpovědi (10.-18.5.), většina kvete, některé mají plůdky. Koncem června začínám sklízet.J.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 154.133 (?), 14.1.2013 12:46

Množenie odrezkami by nemalo byť žiadna veda, ani otázka výnimočnej manuálnej zručnosti či skúsenosti. Dostal som od známeho 2 semienka čiernych paradajok, tuším Black Steel? a červených žíhaných Tigerella a chcel by som ich odrezkami namnožiť. Výsev aj odrezkovanie je mi jasné, ale zamýšľam sa nad fázou od vyklíčenia po pikýrovanie. Semienka som dal do Agroperlitu (do kelímka od šalátu) a na radiátor, aby tomu nebolo priteplo od "nôh" na polystyrenovú podložku.Ked vyklíčia, mám ich z radiátora v teplej miestnosti dať na parapet v teplej miestnosti, aby mali viac svetla, čo aj tak je dosť málo v tejto škaredej zime? Mám ich pikýrovať do do 2dcl kelímka od jogurtu? tam budú v tej dobe úplne stratené. alebo do takých malých nádobiek cca 0,5dcl? Možnosť je ich aj v kelímku, kde vyklíčili, prisypať zeminou a považovať ich za pikýrované... Po pikýrovaní jassne že idú do chladnejšej svetlej miestnosti na parapet. Ďakujem za promptné rady.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 41.117 (?), 15.1.2013 17:44

Objavuju sa prve klicky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 34.50 (?), 18.1.2013 13:49

Chystám se tento víkend zasít papriky. Už je máte zaseté nebo je podle vás ještě brzy? V loni jsem je sela poslední víkend v lednu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 242.167 (?), 18.1.2013 14:37

Semena šesti odrůd jsem včera namočil do vody a dnes je dal na vlhký papír naklíčit. Převážně se jedná o tenkostěnné odrůdy, feferonky a kozí rohy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 227.96 (?), 19.1.2013 21:03

Já je dávám na 24 hodin na namočenou vatu. Vatu mám namočenou v lignohumátu. A pak je dávám do výsevního substrátu smíchaného s agroperlitem. To se zase nejvíce osvědčilo mě.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika