Výsev rajčat



deerslayer - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (489) - 58.118 (?)
2.3.2011 22:30
Tak som to už nevydržal... a vysial som časť paradajok pre poľné pestovanie vonku na záhrade-Pollicino, Perun, Ildi, Bejbino, Beefmaster, Black from Tula,,Mirabelle Blanche, Tigerella...Tornádo a SanMarzano kúpim priesady na tržnici
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.15 (?), 18.2.2011 19:54

vztáhnu na sebe tuto otazku, nebot jsem taky Mirek   ze by bylo Pollicino mene urodne jsem vubec nezpozoroval, na to, ze vloni byl takovy podivny rok tak kazda rostlina udelala 10vijanu a i na kazdem z nich bylo slusne mnozství, takze ja tuto odrudu urcite chvalim ve vsem-teda az na zminene praskani

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
jirilan - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (802) - 176.231 (?), 19.2.2011 9:31

Jeho úrodnost vztahuji k odhadnutému váhovému množství z keře oproti větším rajčatům. Třeba proti Typu, Orfeu. Počet vianů bývá podobný. Rajčata pěstuji na dvouřádku za stejných podmínek.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 155.12 (?), 18.2.2011 21:08
Měl jsem ho v květináčích po dvou rostlinách...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiřina7 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (883) - 141.24 (?), 26.2.2011 21:50

Mohu potvrdit, že úrodnost "chuťových rajčat " jako je Bejbino, Pollicino, Stupické polní rané je v jednotkách hmotnosti nižší než např. Tornádo a jemu podobná.  Své pěstování stále modifikuji a někam posunuji.  Dříve jsem léta pěstovala jako nosnou odrůdu Tornádo a něco k němu na zkoušku. Rajčata se jedla čerstvá, přebytky se zpracovaly v kuchyni či zakonzervovaly. Letos budu pěstovat zvlášť odrůdy k přímému konzumu (Bejbino, Stupické, Pollicino, Černý maur, nějaké ruské vzorky). Tato rajčata však nebudou stačit na zpracování a navíc ani nejsou vhodná na kečupy, sušení, omáčky.  Chci zkusit San Marzano, obávám se, že nedozrají v našich chladných podmínkách a v nadcházející malé době ledové dle MF Dnes.  Asi se vrátím k již vyzkoušeným Šejkům, nebudu je však sázet mezi rajčata k domu, ale na políčko, keříčkový růst mi esteticky nevyhovuje.  Jiřina

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.15 (?), 26.2.2011 22:01

San Marzano je skutecne pozdni, nicmene opravdu ohroujici, vzhledem k tomu, ze mi dozralo i vloni-coz byl horsi rok, tak letos planuji vice rostlin, ale je skutecne o dost pozdnejsi nez jine odrudy, zkuste alespon foliovnik...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
rettigova - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (160) - 207.90 (?), 27.2.2011 12:49
Zasela jsem 20.1. a minulý týden jsem je přepichovala -mají 2 pravé lístky.Semena 24 hod v lignohumátu a 2x týdně je tím ještě kropím-dle návodu z GreenHaus(special.marjána).Doufám, že nepoženou do palic! Mám z tomanetmitgeschack.de semínka i nějakých divokých rajčat, co jsou sice drobná ale údajně zcela odolná proti plísni bramborové. Jinak klasika - tmavá von Tula, Black Prinz, atd my je máme nejraději.No a pro jistotu sáček Tornado F1. Lilky, papriky zeleninové i kořeninové, vloni jsem měla 60 sazenic rajčat, ale skoro nic z nich, hodně jsem si udělala "aplégrů",byly krásné silné, dohnaly mateční rostliny velmi brzy, letos to chci udělat stejně
pro ilustraci
pro ilustraci
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
deerslayer - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (489) - 58.118 (?), 2.3.2011 22:30
Tak som to už nevydržal... a vysial som časť paradajok pre poľné pestovanie vonku na záhrade-Pollicino, Perun, Ildi, Bejbino, Beefmaster, Black from Tula,,Mirabelle Blanche, Tigerella...Tornádo a SanMarzano kúpim priesady na tržnici
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
jacktenrek - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (452) - 218.17 (?), 3.3.2011 7:37
V nedeli jsem pykýroval vysev z 14.2 a docela se daří..uspěšnost kličeni 97% u rajčat a 90% u paprik..rajčin mam napykyrovanych 120 -17 odrud a 90 paprik 9 odrud... ješte 9.3 vyseji rajče San Marzano a PCR papriku + melouny...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 42.36 (?), 3.3.2011 9:17

A kdy prosím vysévat rajčata, která jdou ven a ne do foliovínku ani do skleníku? Děkuji za odpověď Petra S.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
jacktenrek - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (452) - 218.17 (?), 3.3.2011 9:29
9-10.3 je lunárni termín...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika